محمد جواد ظریف: رئیسی کشور را به شکل خوبی اداره خواهد کرد

محمد جواد ظریف ، وزیر خارجه حکومت ایران در حاشیه مجمع دیپلماسی آنتالیا ، در باره نتایج انتخابات ریاست جمهوری، گفت: رئیسی اکنون رئیس جمهوری منتخب است و همه باید از ایشان حمایت و با او کار کنند.

محمد جواد ظریف که خود اکنون در موقعیت بسیار ضعیفی قرار گرفته،  با این تملق گویی از گزینش رئیسی امیدوار است که پس از به قدرت رسیدن وی مورد آزار و اذیت تندروهای حکومت قرار نگیرد

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب را سیاستمداری با تدبیر توصیف کرد و گفت، ایشان کشور را به شکل خوبی اداره خواهد کرد.

ظریف در ادامه تاکید کرد :”ما باید به تشریفات برگزاری انتخابات احترام بگذاریم ، تقریباً ۲۰ میلیون نفر به او (رئیسی) رأی دادند … از این به بعد، هر کدام از ما باید بدون توجه به اینکه با او موافق هستیم یا نه و خواه سیاست های او را دوست داشته باشیم یا نه، کار کنیم، اکنون او توسط مردم انتخاب شده است. ”

او در حالی این سخنان را بیان می کند که وزارت کشور روز گذشته (شنبه) اعلام کرد  که در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ،  ابراهیم رئیسی تنها با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به پیروزی رسیده است.

ظریف در ادامه اعتراف کرد که شاید انتخابات در ایران ” به میزان صد درصد” به شکلی که باید برگزار نشده باشد.

او گفت: “اکنون ما یک رئیس جمهور داریم ، او انتخاب شده است ، وی در ادامه مدعی شد که رییسی  فردی با تدبیر است. من ۳۰ سال با او کار کردم ، وی را به خوبی می شناسم: او فردی شایسته و معقول است”.

ظریف درباره چشم‌انداز تأثیر تشکیل دولت جدید جمهوری اسلامی بر مذاکرات وین  در خصوص احیای برجام گفت که احتمال حصول توافق قبل از پایان کار دولت فعلی وجود دارد.

او افزود: «مذاکرات درباره برجام در جریان است. احتمال زیادی وجود دارد تا قبل از پایان دوران تصدی دولت فعلی توافق حاصل شود.

ظریف که به علت انتشار فایل صوتی مورد غضب تندرویان حکومت ایران قرار گرفته است اکنون با این نوع تملق گویی امید بر بخشش دارد .