محمد عزیزی نماینده مجلس: «با ورزشکاران کشوری که به رسمیت نمی شناسیم، نمی توانیم مسابقه بدهیم» 

شماری از نمایندگان مجلس دهم که دوران خدمت آن ها در روزهای آینده به پایان می رسد، همچنان از تصویب لایحه ای پشتیبانی می کنند که ممکن است اینده ورزش ایران در صحنه بین المللی را به فاجعه بکشاند. از جمله، محمد عزیزی، عضو کمیسیون ورزش گفت که بسیاری طبیعی است اگر ورزشکاران ایرانی از رقابت به ورزشکاران کشوری شرکت کنند که حکومت اسلامی ایران آن را به رسمیت نمی شناسد. او در عیه حال گفت که نمی داند فدراسیون های ورزشی ایران برای پایین آوردن زیان این تصمیم، به چه اقدامی می توانند دست بزنند.

نمایندگان مجلس دهم، هفته پیش دو فوریت طرح ۱۴ ماده‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن برگزاری هرگونه رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی میان ورزشکاران و تیم‌‌های ورزشی ایران با حریفان رژیم صهیونیستی ممنوع خواهد بود. نماینده‌های مجلس دهم در این طرح آورده‌اند که هر یک از فدراسیون‌ها موظف‌اند با بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی و برقراری ارتباط اصولی با مجامع بین‌المللی تدابیر لازم را برای جلوگیری از هرگونه مجازات و محرومیت‌‌های احتمالی ورزش اتخاذ کنند.

محمد عزیزی، عضو هیات‌رئیسه فراکسیون ورزش مجلس درباره تصویب این طرح در مجلس و تبدیل آن به قانون توضیح داد: این نماینده مجلس دهم در پاسخ این سوال که فدراسیون‌های ورزشی ایران چگونه می‌توانند از تعلیق ورزش ایران جلوگیری کنند، گفت: من نمی‌دانم فدراسیون‌های ورزشی چه ‌کار باید انجام دهند. این سوال را فدراسیون‌های ورزشی ایران باید پاسخ دهند. اگر من وزیر ورزش بودم، هیچ‌وقت اجازه نمی‌دادم ورزشکاران ایران با چیزی که به رسمیت نمی‌شناسیم مبارزه کنند.

او در پایان گفت: من راهکاری نمی‌دانم. حالا در این میان ورزش ایران تعلیق شود، چه ایرادی دارد؟ من اعتقادم این است که تعلیق شویم. ما که نمی‌توانیم از مباحث اعتقادی خودمان عدول کنیم. من نظرم این است که اگر می‌خواهند تعلیق کنند، این کار را انجام دهند.