محمد نوری‌زاد حالش وخیم است  

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد، خبرداد که حال این زندانی سیاسی در زندان  اوین بسیار وخیم است وی در ادامه به نقل از همسرش گفته  است :  این زندانی سیاسی هشدار داده است تا وقتی امکان استفاده از تلفن به او ندهند دست به خودزنی خواهد زد.

محمد نوری‌زاد به همسرش گفته است که بیش از شش ماه است که از تماس تلفنی با خانواده اش محروم است و تنها روز گذشته ( چهارشنبه) از طریق اسماعیل عبدی، هم بندی‌اش در زندان اوین توانست با او  صحبت کند.

خانم ملکی در این باره می‌گوید: همسرش نوری‌زاد که گوشی را گرفتند با حال نزار و خیلی وحشتناک که نشان می‌داد حال‌شان کاملا بد است شروع کردند به صحبت کردن و گفت که خودزنی کرده است. گفت که به این‌ها (مسولان زندان) گفته‌ام ادامه می‌دهم در این راه تا خون من ریخته شود تا مردم بیدار شوند و به این‌ها هشدار داده‌ام اگر تلفن من وصل نشود همین جوری خودزنی خواهم کرد تا بالاخره تکلیف من روشن شود.

محمد نوری‌زاد همراه با ۱۳ نفر دیگر از امضاء‌کنندگان نامه‌ای است که در آن درخواست شده است علی خامنه‌ای، از مقام خود استعفاء دهد.همه امضاء‌کنندگان این نامه بدستورخامنه ای  بازداشت و برخی از آن‌ها به حبس‌های طولانی محکوم شده‌اند. محمد نوری‌زاد نیز  به ۱۵ سال زندان، سه سال تبعید به ایذه و سه سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

فاطمه ملکی از افزایش فشارها بر همسرش در زندان خبر داد و گفت: فشار خیلی زیاد است، اطلاعاتی‌ها تهدید می‌کنند که خانمت را ممنوع‌الخروج می‌کنیم و می‌خواهیم احضار کنیم یا دخترت را فلان می‌کنیم.

وی در ادامه گفته است که  نوری‌زاد می‌خواهد صدای خود را به همه برساند، وی گفته است  که «معنی ندارد پنج و شش ماه تلفن ایشان را قطع کرده‌اند. برای زندانیان کارت تلفن صادر می‌کنند و با کارت تلفن می‌توانند تلفن بزنند. کارت ایشان را غیرفعال کرده‌اند».

پیشتر نیز محمد نوری‌زاد با  انتشار یک فایل صوتی از قصدش برای «خودکشی اعتراضی» خبر داده و دلیل این تصمیم خود را آزار خانواده‌اش اعلام کرده بود. همان موقع هم خانم ملکی  گفته بود که او در زندان مشهد رگ خود را زده، اما نجات یافته است.

فاطمه ملکی در ادامه افزود ه است : سه روز پیش  همسرش را در زندان اوین «با ظاهری آشفته و بدحال» ملاقات کرده با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی از بیهوش شدن او در زندان خبر داده و گفته بود که آقای نوری‌زاد برای سی‌وپنجمین بار در زندان بی‌هوش و به بیمارستان طالقانی منتقل شد ولی بعد مجددا به زندان اوین بازگردانده شد.

خانم ملکی در ادامه گفته است شماری از افراد اطلاعاتی که گهگاه در زندان سراغ او می‌روند باز سراغ او رفته‌اند. و همسرش به آنان  گفته که با بیماری قلبی حاد مواجه است و مکررا بیهوش شده است ولی آن‌ها گفته‌اند که بله شرمنده هستیم ولی شما باید حداقل تا انتخابات در زندان باشید و ساکت هم باشید.