محمد نوری زاد،حالش خوب نیست و دچار بیهوشی های مکرر می شود 

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد وضعیت جسمی این زندانی سیاسی را نگران کننده اعلام کرد و گفت:‌ « نوری‌زاد  بر اثر اعتصاب غذا و دارویی که در انفرادی اطلاعات مشهد داشته است دچار بیهوشی‌های مکرر می‌شود. با آن که او را سه بار به بیمارستانی خارج از زندان اعزام کرده‌اند و معمولا هر روز به بهداری زندان اوین نیز منتقل می‌شود، این مشکل ادامه دار است. وضعیت جسمی او  بهبود نیافته،‌ و معلوم نیست علت بیهوشی ایشان چیست».

خانم ملکی می‌گوید: «در حال حاضر نیز دستکم ۱۰ روز است که سینوس‌های نوریزاد عفونت کرده است. او سرفه‌های ممتد دارد و ما امیدواریم که به ویروس کرونا مبتلا نشده باشد».

او گفته است که  قرص‌هایی که همسرش استفاده می‌کند او را بی حال کرده است، به شکلی که نمی‌تواند تعادل خود را حفظ کند و از دو هفته پیش با عصا راه می‌رود.

همسر محمد نوری‌زاد، با ناعادلانه خواندن دادگاه‌های حکومت  از افزایش مدت محکومیت ‌این زندانی سیاسی خبر داد و گفت که با وخامت اوضاع جسمی در زندان، او «دچار بیهوشی‌های مکرر می‌شود».

فاطمه ملکی، ‌ در باره وضعیت همسرش  محمد نوری‌زاد، گفت: روز گذشته حکم جدید ۳ سال زندان صادره توسط دادگاه تجدیدنظر استان گلستان به اتهام توهین به خامنه‌ای و تبلیغ علیه نظام، در زندان اوین به این زندانی سیاسی ابلاغ شده است.

خانم ملکی افزود:  این حکم در حالی برای نوری‌زاد صادر شده است که او پیشتر از سوی  دادگاه انقلاب گرگان به یک سال زندان محکوم شده بود. حال دادگاه تجدید نظر آن حکم را به سه سال افزایش داده که یک سال از آن تعلیقی است.

او گفت:‌ «هر چند وقت یکبار اتهامات و احکام جدیدی را عنوان می‌کنند که گویا در نظر دارند با آنها نوریزاد را آزار بدهند و صدور این احکام هیچ دلیل منطقی ندارد».

خانم ملکی افزود: «دادگاه تشکیل می‌دهند و حکم صادر می‌کنند، احکامی بی پایه و بی اساس، احکامی ناعادلانه در دادگاه‌های بدون رسمیت،‌ دادگاه‌هایی یک جانبه با عناوین، اتهامات و احکامی از پیش تایید شده است».

وکیل محمد نوری‌زاد نیز از انتشار حکم جدید علیه موکلش در پرونده‌ای دیگر خبر داد و گفت که نوری‌زاد به اتهام حضور در جلوی ساختمان دادگاه به ۷۴ ضربه شلاق، ۸ ماه زندان، و یک سال تبعید به طبس، و به اتهام اشاعه اکاذیب به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

مادر این زندانی سیاسی نیز در یک فایل صوتی که نسخه‌ای از آن برای صدای آمریکا ارسال شده است، در پیامی خطاب به علی خامنه ای گفته است: «چرا فرزند من باید در زندان باشد؟‌ شما می‌خواهید جنازه او را تحویل من بدهید؟‌ من آزادی او را می‌خواهم، ‌می‌خواهید چه نتیجه‌ای بگیرید؟ زندان که هیچ، اگر محمد نوریزاد را در شیشه‌ای بیندازی حقیقت را خواهد گفت، زندان که جای خود دارد».