محمد نوری زاد،فعال سیاسی مخالف رژیم بازداشت و به اوین منتقل شد

نوریزاد بر سر مزار کیانوش آسا از جان باختگان اعتراض های موسوم به جنبش سبز

محمد نوری زاد، فعال مدنی، کارگردان و روزنامه نگار، امروز پس از حضور در شعبه اول دادسرای اوین، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. آقای نوری زاد در تاریخ ۱۷ تیرماه با دریافت ابلاغیه‌ای به دادسرای اوین احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۸، محمد نوری زاد در شعبه اول دادیاری دادسرای اوین حاضر شد. وی پس از تفهیم اتهام و تعیین قرار، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: ” محمد نوری زاد امروز مطابق ابلاغیه‌ای که پیشتر دریافت کرده بود به شعبه اول دادیاری دادسرای اوین مراجعه کرد. بازپرس پرونده پس از تفهیم اتهام، قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای آزادی وی تعیین کرد. ایشان سپس بازداشت شده و پس از انتقال به بند قرنطینه زندان اوین، سریعاً به بند کارگری این زندان منتقل شدند”.

محمد نوری زاد در تاریخ ۱۷ تیرماه با دریافت ابلاغیه‌ای به شعبه اول دادسرای اوین احضار شده بود.

گفتنی است اخیرا وی در تاریخ ۲۱ خرداد ۹۸ به همراه ۱۳ نفر دیگر از کنشگران مدنی در سطح کشور بیانیه‌ای مشترک را مبنی بر استعفای آیت‌الله خامنه‌ای امضا کرده و در فضای مجازی انتشار داده‌اند. گمان می‌رود احضار وی در این راستا صورت گرفته باشد.

لازم به ذکر است عصر جمعه ۱۴ تیرماه، رضا مهرگان، یکی از امضاکنندگان این بیانیه، از سوی سه فرد ناشناس با شوکر مورد حمله قرار گرفته و مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود. محمدحسین سپهری و جواد لعل‌محمدی دو فعال صنفی معلمان و از دیگر امضاکنندگان این بیانیه نیز، طی هفته‌های اخیر از سوی افراد ناشناس مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

هرانا در خردادماه ۹۷ از بازداشت کوتاه مدت محمد نوری‌زاد به همراه چند فعال مدنی دیگر که برای دیدار با خانواده رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام زندان مرکزی سنندج به منزل خانوداه این زندانی در دهستان قروچای از توابع دهگلان رفته بودند، خبر داده بود.

وی همچنین در تاریخ ۲۷ مردادماه سال گذشته نیز به همراه ۳ تن از وکلای دادگستری در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شده بود.

محمد نوری‌زاد کارگردان، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار ۶۶ ساله ایرانی است. او از روزنامه‌نگاران تندرو و مذهبی محسوب می‌شد که در سال‌های پایانی دهه هشتاد به صف منتقدان فعال جمهوری اسلامی پیوست و در سال‌های اخیر به جهت فعالیت‌های مدنی و ملاقات با خانواده‌های زندانیان سیاسی بارها بازداشت و حبس شده است.

منبع خبر هرانا.

2 دیدگاه‌

  1. از طریق رسانه آزادی خواه رادیو پیام اسرائیل که به حق همیشه پیام رسان واقعی صدای مردم و مبارزین ایران بوده است این مطلب را اعلام میداریم که با تمامی زندانیان سیاسی در ایران و بخصوص محمد نوری‌زاد و دوستان مبارزی که شجاعانه مخالف خود را با حاکمیت رژیم آخوندی از طریق امضای این نامه بیان کرده اند اعلام همبستگی میکنیم و به شرف و شرافت انسان و انسانیت سوگند میخوریم که با تمام توان به راه مبارزه و براندازی این رژیم فاسد ادامه خواهیم داد تا زمانی که این غده سرطانی را نابود کنیم . درود بر مبارزان راه آزادی ایران ، درود بر ایران ، درود بر اسرائیل ( نئو هاگانا ایران )

  2. نمی فهم چرا رامین حسین پناهی ، تروریست عضو گروهک تروریستی کومله ، که اوج افتخارشان به شهادت رساندن چند مرزبان و سرباز هستش ، شده فعال سیاسی ؟

Comments are closed.