محمد نوری زاد فعال مدنی در زندان اوین دچار حمله قلبی شد؛ او را عمدا به بیمارستان کرونایی بردند

همسر محمد نوری زاد فعال مدنی و از امضاکنندگان بیانیه استعفای علی خامنه ای،  با انتشار یک فایل صوتی خبرداد :  نوری زاد به علت حملات شدید قلبی از زندان اوین به “بخش بیماران مبتلا به کورونا” در بیمارستان طالقانی منتقل شد.

فاطمه ملکی، در این فایل صوتی گفته است: علی نوری زاد در روزهای اخیر چندین بار به‌دلیل مشکلات قلبی دچار بی‌هوشی شده است.

خانم ملکی در ادامه گفت : بعد از ظهر روز گذشته به وی اطلاع دادند که همسرش در اورژانس بیمارستان طالقانی بستری شده است. در مکانی که محل بستری شدن و درمان بیماران کورونایی است.

من فوری به این مکان رفتم اما متاسفانه ماموران اطلاعات و زندان نگذاشتند که او را ببینم و با او حرف بزنم و گفتند که این زندانی سیاسی است و “ممنوع الملاقات”.

همسر نوری زاد افزود:  با هماهنگی وزارت اطلاعات، و مسئولان زندان اوین،  پزشکان و کادر درمانی بیمارستان طالقانی اجازه نداشتند که از وی تست کورونا بگیرندو اعلام کردند  نیازی به انجام «تست کرونا» برای این زندانی سیاسی نیست.

خانم ملکی در این فایل صوتی می گوید: می خواهم بدانم : «اگر مسئولین کرونا بگیرند یا دچار بیماری‌های دیگر شوند آنها هم در بخش بیماران کرونایی بستری خواهند شد؟»

او در ادامه گفت: این گونه برخورد نیروهای امنیتی با زندانیان سیاسی از جمله نرگس محمدی، در زندان زنجان شرم آور است .

محمد نوری‌زاد، ۱۴ روز پیش  در پیامی صوتی به فرزندش علی نوری‌زاد، گفته بود که احتمال دارد که او را  از زندان اوین به زندان تهران بزرگ (فشافویه) یا یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی تحت نظارت وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران منتقل کنند. نوری زاد اعلام کرده بود که این انتقال احتمالا به منظور “سر به نیست کردن”  وی  انجام خواهد شد.

محمد نور زاد در اواسط اردیبهشت‌ماه ۹۹ و پیش از انتقالش به زندان اوین، به‌دلیل فشارهای زیاد نهادهای امنیتی، بر وی  در زندان وکیل آباد مشهد اقدام به خودکشی کرده بود.

محمد نوری‌زاد کارگردان، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار ۶۶ ساله ایرانی است. او از روزنامه‌نگاران تندرو و مذهبی محسوب می‌شد که در سال‌های پایانی دهه هشتاد به صف منتقدان فعال جمهوری اسلامی پیوست و در سال‌های اخیر به جهت فعالیت‌های مدنی و ملاقات با خانواده‌های زندانیان سیاسی بارها بازداشت و حبس شده است.