محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه با العربیه گفت: بهتر است مسئولان ایرانی و سعودی گفتگوی مستقیم انجام دهند

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران  در گفتگو با شبکه خبری “العربیه ” تاکید کرد :  مسئولان ایرانی و سعودی باید با یکدیگر گفتگوی مستقیم انجام دهند، او در ادامه خواستار تشکیل « اتحاد منطقه‌ای» میان کشورهای منطقه، مانند اروپا شد.

احمدی نژاد  افزود: « ما همه برادریم. هیچ کدام بر دیگری برتری نداریم. باید در کنار هم باشیم، دوست هم باشیم. اگر یک اتحاد منطقه‌ای شکل بگیرد، قدرت برتر جهانی خواهد شد.»

او  درباره مشکلات منطقه نیز گفت: «الان متاسفانه وضعیت در عراق، افغانستان در یمن و در سوریه اصلا وضعیت خوبی نیست. این شایسته و در شأن ملت‌های منطقه نیست.»

احمدی‌نژاد در ادامه ادعا کرد : برای حل مشکلات منطقه الگوی پیشنهادی دارد ، او در ادامه  به روابطش با ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه فقید سعودی اشاره کرد و گفت: «خب ما اون موقع خیلی ارتباطات خوبی داشتیم، یادم هست با مرحوم ملک عبدالله، گفتگوهای مفصل داشتیم و بسیار هم نظر بودیم در مسائل منطقه‌ای، کمک می‌کردیم به هم. و سعی می‌کردیم به اتفاق در کنار ملت‌ها باشیم، تا مسائل حل و فصل بشود.»

رئیس جمهوری پیشین حکومت ایران، ر پاسخ به این سوال که علی  خامنه ای  می‌خواهد رئیس‌جمهوری بعدی ایران رییسی باشد تا از این طریق چتری باشد که در زیر آن روند انتقال قدرت صورت بگیرد، گفت که چنین تحلیل‌هایی مبتنی بر اطلاعات درست نیست.

او احتمال مطرح بودن مجتبی خامنه‌ای برای رهبری آینده را رد نکرد و گفت تحلیل‌هایی در این زمینه در ایران هست ولی نمی‌شود در حال حاضر قضاوت قاطعی درباره آن کرد. او حاضر نشد موضع خود را درباره این موضوع بیان کند.

احمدی نژاد درباره این موضوع که انتخابات به سود یکی از کاندیداها دستکاری خواهد شد، گفت که این موضوع را نمی‌تواند تایید کند ولی روند نشان می‌دهد که یک دولت قوی و مردمی در ایران روی کار نخواهد آمد.

احمدی‌نژاد بار دیگر بر موضع خود در زمینه تحریم انتخابات و رای ندادن تاکید کرد ولی درباره اینکه آیا مردم را هم دعوت به تحریم خواهد کرد، گفت که او تنها به جای خود حرف می‌زند.

احمدی‌نژاد که در روزهای گذشته فاش کرده بود مسئول مقابله با اسرائیل در وزارت اطلاعات حکومت  ایران، خود جاسوس اسرائیل بوده، حاضر نشد به سوالات «العربیه» در این‌باره پاسخ دهد.