محمود احمدی‌نژاد: «متاسفم برای کسی که عدم مشارکت گسترده مردم ایران را یک پیروزی عظیم می‌داند»

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌ جمهوری پیشین حکومت ایران، در ادامه انتقادهای گزنده خود از ساختار  رژیم، این بار علی خامنه‌ای را بدون بردن نام وی هدف قرار داد و گفت: «به حال فردی که می‌گوید انتخابات یک پیروزی عظیم بود تاسف می‌خورم.»

او در حالی این سخنان را بیان می کند که  علی خامنه‌ای، پیشتر  از پیروزی و “عظمت” در انتخابات ۱۴۰۰ سخن گفت و ادعا کرد که به باور او “این انتخابات حقاً و انصافاً حماسه بود.”

احمدی نژاد در مورد کم‌ رونقی این انتخابات نیز گفت: «توجیه آن فردی که می‌گوید این انتخابات یک پیروزی عظیم بود، این است که دشمنان بسیج شده بودند که انتخابات بیاید روی ۳۰ درصد، اما ما پیش دستی گردیم و آن را بردیم روی ۴۰ و خرده‌ای درصد، پس ما پیروزیم».

رئیس‌ جمهور پیشین حکومت ایران این رویکرد را «خنده‌دار» دانست و افزود: «مردم را کنار گذاشته‌اید و این بزرگ‌ترین شکست است.»

او به طور غیر مستقیم، خطاب به علی خامنه‌ای گفت که «در متنِ شکست داری حرکت می‌کنی.»

احمدی نژاد سران جمهوری اسلامی را متهم کرد که «مردم را کنار گذاشته‌اند و توجیهات می‌آورند، آدم تأسف می‌خورد، اول به حال کشور و بعد به حال خودش، به حال آن فردی که می‌گوید این انتخابات یک پیروزی عظیم بود».

محمود احمدی‌نژاد در حالی از «کنار زدن مردم» انتقاد می‌کند که مخالفان و منتقدان حکومت ایران، او را به دست داشتن در سرکوب اعتراضات سال ۱۳۸۸ متهم می‌کنند؛ اعتراضاتی که در پی انتخابات ریاست جمهوری و اعلام پیروزی احمدی‌نژاد شروع شد. معترضان معتقد بودند که محمود احمدی‌نژاد و دولت او در این انتخابات دست به تقلب گسترده زده‌اند.

همچنان برخی حواشی جنجالی پیرامون محمود احمدی‌نژاد که با رد صلاحیت او در انتخابات ۱۴۰۰ شدت بیشتری به خود گرفت، ادامه دارد.

در هفته‌های اخیر، محمود احمدی‌نژاد به اظهارنظر تندی از جانب برادر همسر رهبر جمهوری اسلامی، تندتر از خود او واکنش نشان داد و او را متهم ساخت که قصد سفر به اسرائیل را داشته است.