محمود صادقی: «اگر گزارش وزارت اطلاعات درباره شکنجه و اعترافات اجباری ناکافی باشد، کمیسیون تحقیق برپا می شود»

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت :اگر جواب وزارت اطلاعات در باره پرونده شکنجه و اعترافات ساختگی قانع‌کننده‌ نباشد درخواست تحقیق وتفحص می کنم

یک نماینده مجلس به وزارت اطلاعات هشدار داد که اگر توضیحات و گزارش آن در مورد شکنجه و اعترافات ساختگی قانع کننده نباشد، درخواست برپایی یک کمیسیون تحقیق خواهد کرد.

محمود صادقی نماینده مجلس، در ادامه این هشدار افزود :  معاون پارلمان وزارت اطلاعات به او خبر داده که نامه اش درباره پرونده متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای برای پاسخگویی به معاونت های ذیربط وزارت اطلاعات ارجاع شده است.

مازیار ابراهیمی، یکی از بازداشت شدگان پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای پیشتر از شکنجه و فشار وزارت اطلاعات برای گرفتن اعترافات ساختگی و همچنین پرونده‌سازی دستگاه قضایی علیه خود گفت :  هفت سال پیش به همراه ۱۲نفر دیگر ما را وادار کردند تا در یک برنامه تلویزیونی به نام “کلوب ترور” که از صدا و سیمای ایران پخش شد اعتراف کنیم که به اسرائیل رفته، آنجا آموزش جاسوسی دیده و سپس برای ترور دانشمندان اتمی ایران به این کشور بازگشته ایم.

اعترافات  اجباری در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و وزارت حیدر مصلحی رخ داد اما متهمان حداقل یک سال در دوران حسن روحانی  نیز در زندان ماندند. نمایندگان مجلس نمی‌توانند از حیدر مصلحی سوال کنند از این رو خواهان پاسخگویی وزیر فعلی اطلاعات شده‌اند.

مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی ادعا کردند که در فاصله سال‌های ۱۳۸۸تا ۱۳۹۰چهار تن از دانشمندان هسته‌ای ایران کشته شدند و یک دانشمند دیگر نیز از سوء قصد جان به در برده است.