محمود عباس ادعا کرد که فلسطینیان در زندان های اسرائیل بد می گذرانند، ولی دختر فلسطینی عکس آن را شرح می دهد

محمود عباس که به دروغ می گوید که زندانیان در اسراییل تحت فشار هستند در حالی که  یگال عمیر قاتل زنده یاد اسحاق رابین هفته ای چهار روز مرخصی دارد

رهبر حکومت خودگردان فلسطینی، محمود عباس، در یک سخنرانی، دوباره افتراهایی بر اسرائیل وارد آورد و ادعا کرد که زندانیان تروریست فلسطینی در زندان های اسرائیل در بدترین شرایط به سر می بردند و مورد آزار قرار دارند و شرایط زندان آن ها بسیار بدتر از زندانیان اسرائیلی است.

آگاهان گفتند که این سخنان، بخش دیگری از دروغ پردازی های رهبر حکومت خودگردان فلسطینی برای بدنام کردن اسرائیل است.

افرادی که به چرم کشتن اسرائیلیان و یا عملیات تروریستی دیگر به زندان افتاده اند، از همه امکانات رفاهی، در حدی که باید به زندانیان داده شود برخوردار هستند.

این زندانیان روزنامه دریافت می کنند، اجازه دارند کتاب بخوانند، تلویزیون تماشا کنند و حتی درس بخوانند. به همه زندانیانی که هنگام بازداشت دانش آموز بوده اند، اجازه داده می شوند در زندان به تحصیل ادامه دهند.

یک نمونه مشهور این امتیازاتی که اسرائیل به زندانیان تروریست می دهد، آدمکشی به نام سمیر قٌنطار بود که در زندان اسرائیل دکترای دانشگاه گرفت. قٌنطار که یک لبنانی بود، به جرم قتل یک نوزاد اسرائیلی و دو شهروند دیگر، در دادگاه به حبس ابد محکوم شد ولی پس از ۲۳ سال، در چارچوب مبادله زندانیان فلسطینی با اسیران اسرائیلی، آزادی خود را بازیافت.

حکومت اسلامی ایران سمیر قنطار را پس از آزادی زیر بال حمایت خود گرفت و به تبلیغات زهرآگین علیه اسرائیل ادامه داد. ولی چند سال بعد در عملیات مسلحانه کشته شد.

محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی، در تبلیغات دروغین خود علیه شرایط زندان در اسرائیل، ادعا کرد که زندانیان فلسطینی زیر بدترین فشارها قرار دارند و در همان حال فردی به نام یگال عَمیز قاتل زنده نام ایسحاک رابین نخست وزیر وقت اسرائیل، هفته ای چهار روز از زندان مرخصی دارد. این ادعا هذیان گویانه است، زیرا کوچکترین واقعیتی ندارد.

محمود عباس که این افتراها را علیه اسرائیل هنگام سخنرانی در شورای مرکزی سازمان آزادی فلسطین (ساف) بیان کرد، در مورد مذاکرات آشتی با حماس گفت که سران آن هیچ گونه آمادگی برای آشتی و سازش ندارند و گفتگوهایی که تا کنون به عمل آمده، بی فایده بوده است.

دروغگویی های محمود عباس در مورد شرایط زندان های اسرائیل، در مورد زندانیان امنیتی، در این هفته با مصاحبه ای که با یکی از زندانیان به صورت تلویزیونی انجام شد، نقش بر آب گردید.

یک دختر هفده ساله عرب که به جرم توهین و تعرض به سربازان اسرائیلی به هشت ماه حبس محکوم شده بود، فردای روز بازگشت به خانه خود به شبکه تلویزیونی روسیه موسوم  به آر- تی گفت که: در بند زنان در زندان به او خیلی خوش گذشته است.

سخن از یک دختر موطلایی و زیبارو به نام عهد تمیمی می باشد که چند ماه پیش همراه با مادر و دختر خاله خود، در برابر دو سرباز مسلح اسرائیلی ایستادند و به آن ها تف انداختند و حتی سیلی و لگد زدند، ولی سربازان خشونتی از خود نشان ندادند.

معلوم شد که این نخستین بار نبود که عهد تمیمی به چنین تعرضی علیه سربازان اسرائیلی دست می زد و تا آن هنگام کسی او را مجازات نکرده بود. ولی این بار یکی از گروه های فلسطینی، برای بهره برداری تبلیغاتی، از این جریان فیلم گرفت که در شبکه های اجتماعی نیز وارد شد و سروصدای زیادی برانگیخت.

این دختر هفده ساله و مادرش پس از گذراندن دوران هشت ماهه زندان، به خانه خود بازگشتند و همانند قهرمان مورد استقبال قرار گرفتند. در مصاحبه ای که بخش عربی شبکه تلویزیونی روسی آر- تی از او به عمل آورد، عهد تمیمی با خوشحالی زیاد تعریف کرد که در زندان به او خیلی خوش گذشته، زیرا هر شب آواز می خواندند و می رقسیدند و او می توانست کتاب بخواند و استراحت کند.

بخشی از سخنان این دختر عرب فلسطینی را می شنویم. عهد تمیمی در پاسخ به پرسش خبرنگار تلویزیون روسی که ایام زندان را چگونه می گذراندید،  از جمله می گوید که در دوران زندان آواز می خواندند و می رقصیدند و تلویزیون تماشا می کردند و کتب درسی را می خواندند و به او خیلی خوش گذشت

تروریست سمیر قنطار در سفر به ایران و در آغوش هاشمی رفسنجانی

یک دیدگاه

Comments are closed.