محمود عباس با وجود مشکل مالی شدید ۶۵۰ میلیون دلار پول فرستاده شده توسط اسراییل را بازپس فرستاد

محمود عباس اعلام کرد که اگر هرگونه کسری صورت گیرد از دریافت کل پول خودداری می ورزد.

در آخرین گزارش سازمان ملل درباره حکومت خودگردان فلسطینی گفته شده بود که این حکومت با کمبود بودجه بسیار شدید روبرو می باشد و در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.

اما امروز دوشنبه در اورشلیم فاش شد که اسرائیل ۶۵۰ میلیون دلار پول حکومت به بانک های شهر رام الله مرکز حکومت خودگردان فلسطینی منتقل ساخته بود که در اختیار محمود عباس قرار گیرد اما او از دریافت این پول خودداری ورزیده و آن را به اسرائیل بازگرداند است.

بنابراین مسئولیت مستقیم ورشکستگی اقتصادی به عهده خود سران حکومت خودگردان فلسطینی میباشد که حاضر به پذیرفتن این پول نشدند.

علت خودداری محمود عباس از دریافت پول فرستاده شده توسط اسرائیل آن است که اسرائیل مبالغی را که حکومت خودگردان هر ماه به تروریست های زندانی در اسرائیل و یا خانواده‌های تروریست‌های مقتول می پردازد از مبلغی که باید به حکومت خودگردان منتقل گردد می کاهد.

اسرائیل هر ماه پولی را که بابت تعرفه های گمرکی و مالیاتی که بابت کالاهای مختلف وارداتی و صادراتی  فلسطینی ها دریافت کرده به حکومت خودگردان فلسطینی در رام الله انتقال میدهد.

اما اکنون دو ماه است که اسرائیل می گوید مقدار پولی را که حکومت خودگردان به اینگونه زندانی ها و یا خانواده های آنها می پردازد از مبلغ اعطایی به فلسطین کم میکند.

محمود عباس اعلام کرد که اگر هرگونه کسری صورت گیرد از دریافت کل پول خودداری می ورزد.

امروز در اورشلیم فاش شد که برای جلوگیری از فروپاشی حکومت خودگردان فلسطینی بدون اعلام قبلی دولت اسرائیل مبلغ ۶۵۰ میلیون دلار را به بانک‌ها در رام الله  منتقل کرد با این امید که در اختیار حکومت خودگردان قرار گیرد اما به دستور محمود عباس این پول پذیرفته نشد و آن را به اسرائیل بازگرداند.

اسرائیل امیدوار بود که اگر این اقدام به صورت محرمانه و بی سر و صدا انجام گیرد محمود عباس پول ارسالی را خواهد پذیرفت.

مقام های اسرائیلی گفتند که یک بار دیگر حسن نیت خود را نشان دادند تا از محنت فلسطینی‌ها بکاهند اما محمود عباس می‌خواهد با افزایش رنج و درد فلسطینی ها اسرائیل را در مراجع بین المللی زیر فشار قرار دهد.

مقام های اسرائیلی گفتند که قاطعانه خواستار قطع پرداخت مستمری و مقرری ماهیانه به تروریست هستند زیرا همین پول‌ها است که جوانان فلسطینی را ت زدن به اقدامات تروریستی و آدم‌کشی علیه اسرائیلی‌ها تشویق می‌کند.

یک مقام اسرائیلی گفت که دولت اورشلیم درباره امنیت اسرائیل معامله و مصالحه نخواهد کرد.

در گزارش ها آمده بود که حکومت خودگردان به علت کمبود بودجه حقوق ماهیانه کارمندان خود را به نصف تقلیل داده و حتی مأموران انتظامی حکومت خودگردان نیز حقوق ماهیانه کافی دریافت نمی کنند.

یک دیدگاه

  1. با سلام حیف ازاین همه پول که در نهایت در شکم تروریست های حماس وحزب ا…میرود با یک میلیون دلار ان می شود زندگی چند خانواده ایرانی که از دست رژیم ج.م.ا در کشور غریب با کلی مشکلات مالی داریم روزگار میگذرانیم وهر روز امیدمان…. را نجات داد وبهبود بخشید وزندگی ابرومندی ساخت… با سپاس. از ایتالیا یک ایرانی با خانواده اش.

Comments are closed.