مخفیگاه تروریست فلسطینی قاتل یک سرباز و یک شهروند اسرائیلی شناسایی شد و در جریان رویارویی، از پا درآمد

تروریستی که سه روز پیش یک سرباز اسرائیلی و یک شهروند را به قتل رساند و خود دیشب کشته شد

سه روز پس از وقوع یک سوء قصد وخیم تروریستی که در آن یک سرباز و یک غیرنظامی اسرائیلی کشته شدند و یک سرباز دیگر زخمی گردید، نیروهای امنیتی اسرائیلی توانستند محل پنهان شدن خرابکار را شناسایی کنند. این تروریست که یک جوان نوزده ساله فلسطینی بود، با نیروهای اسرائیلی وارد درگیری شد و به سوی آنان شلیک کرد، ولی بالاخره خود در جریان تبادل آتش به هلاکت رسید.

با انتشار این خبر نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل گفت یکبار دیگر ثابت شد که نیروهای امنیتی اسرائیل قادرند قاتلین را تعقیب کنند و در هر نقطه ای که پنهان شده باشند، آنان را بیابند و به سزای اعمال خود برسانند.

اسلحه ای که خرابکار فلسطینی با آن به سوی سربازان اسرائیلی آتش گشود، همان تیرباری بود که وی پس از کشتن یک سرباز اسرائیلی از کنار او ربوده و با آن به تیراندازی و کشتار دست زده بود.

در جریان آن سوء قصد خونین که در نزدیکی یک شهرک اسرائیلی نشین در کرانه باختری روی داد، یک غیرنظامی اسرائیلی نیز به سختی زخمی شد. وی که دارای دوازده فرزند بود، روز گذشته (سه شنبه) در اثر جراحات وارده، در بیمارستان درگذشت.

در شهر شخِم (نابلس) در کرانه باختری، دو تروریست فلسطینی که قصد تعرض به سربازان اسرائیلی را داشتند، در جریان یک تعرض تروریستی از پای درآمدند. این دو تن که سوار بر اتومبیل بودند، با نزدیک شدن به سربازان، یک بسته مواد انفجاری به سوی آن ها پرتاب کردند و به سرعت از محل دور شدند. ولی سربازان به سوی اتومبیل آن ها تیراندازی کردند و دو سرنشین آن را هلاک ساختند. این حادثه در نزدیکی آرامگاه حضرت یوسف در شهر نابلس روی داد که مکان زیارت بسیاری از یهودیان دین مدار می باشد، ولی برخی مسلمانان نیز به آن احترام می گذارند.

تروریست های فلسطینی حدود ده سال پیش بر این مکان مقدس مسلط شدند و آن جا را به آتش کشیدند و با اعتراض بین المللی روبرو شدند. این مکان بازسازی گردید و زیارت از آن از سر گرفته شد.

یک دیدگاه

Comments are closed.