مداح شیعه را که به اهل تسنن توهین کرده بود، برکنار ساختند، ولی تبعیض علیه سنی ها، بخش جدایی ناپذیر رژیم است

مداح شیعه را که به اهل تسنن توهین کرده بود، برکنار ساختند، ولی تبعیض علیه سنی ها، بخش جدایی ناپذیر رژیم است

پخش مداحی اهانت آمیز علیه اهل تسنن در شبکه تلویزیون دولتی حکومت اسلامی،  موجب واکنش شدید فراکسیون اهل سنت ، در ایران گردید و اعتراض های گسترده ای علیه آن شنیده شد. با آن که ظاهرا مقامات صدا و سیما از این رویداد پوزش خواسته اند، اعتراضات سنی ها در ایران همچنان ادامه دارد. .

اعضای «فراکسیون اهل سنت» مجلس شورای اسلامی  درنامه ای خطاب به خامنه ای در اعتراض به پخش زنده ی صحبت های اهانت‎آمیز یک مداح به اعتقادات و شخصیت‌های، اهل سنت از شبکه پنج صداوسیمای حکومت  اسلامی، خواهان «تذکرات، تدابیر و برخورد لازم» شدند .

اعضای «فراکسیون اهل سنت» در بخشی از نامه ی خود با آوردن جمله ی خامنه ای در باره احترام به اهل تسنن و تشیع، نوشته بودند  «اگر هر کسی دانسته یا ندانسته به مقدسات اهل سنت و تشیع توهین نماید، مزدور دشمن است»، اما متاسفانه ما در تلویزیونی که شما مدیریت حاکم آنرا عهده دار هستید خلاف واقع را می بینیم .در این برنامه ی زنده تلویزیونی اقدام به اهانت به «خلفای راشدین و عایشه همسر پیامبر اسلام» شده است،برای بار چندم ، این سخنان در تضاد کامل با اظهارات شما می باشد و این مهم باعث نگرانی شدید اهل سنت کشور شده است.»

اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی  گفته بود : شما بارها از وحدت اهل تسنن با تشیع می گویید اما درعمل سخنان شما با رفتار وابستگان شما تضاد دارد پس بهتر است برای ضرورت «حفظ وحدت در کشور و خصوصا جلوگیری از بروز اختلافات درونی و مذهبی » دستوری صادر کنید تا از تکرار همیشگی این اهانت ها جلوگیری و برخورد لازم و ضروری صورت گرفته و از مردم اهل تسنن کشور عذر خواهی   شود.

سیاست حاکم بر حکومت ایران سنی ستیزی است و بارها صدا و سیمای حکومت ایران،  که تحت نظارت مستقیم علی خامنه ای است ،با پخش برنامه های توهین آمیز به معتقدین اهل تسنن پرداخته که موجب اعتراض های شدید ی درسراسر کشور شده  است .

آگاهان خبری می گویند : اهل تسنن در ایران از آزادی  دینی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی برخوردار نمی باشد آنان حتی در پایتخت حکومت ایران نماز خانه ندارند .در بسیاری از مشاغل دولتی حق ورود ندارند و در مجامع فرهنگی و هنری ترد شده اند .

” تهران به گفته ی سران حکومت اسلامی  پایتخت جهان تشیع ، بر اساس آخرین سرشماری سال گذشته، ،بیش از یک میلیون سنی مذهب، دارد که ساکن تهران ،هستند اما در این شهر مسجد اهل تسنن وجود ندارد نمازخانه اهل ‌سنت  در منطقه پونک تهران که چهار سال پیش ، توسط نیروهای امنیتی بسته شده بود توسط “برخی نهادها و ارگان‌های دولتی” تخریب شد. رهبران سنی از جمله مولوی عبدالحمید به تخریب این نمازخانه اعتراض کرده بودند.

شمار اهل تسنن در ایران بین هشت میلیون تا ده میلیون نفر برآورد شده که در استان های کردستان ،کرمانشاه ،ایلام ، سیستان و بلوچستان ،گرگان ،آذربایجان غربی ،و تهران زندگی می کنند و به علت فشارهای جمهوری اسلامی و اعدام شماری از آنان از محرومیت زیادی رنج می برند و از جمله اجازه ندارند در تهران، با داشتن یک میلیون نفر سنی، یک مسجد اهل تسنن برپا شود.

2 دیدگاه‌

  1. آیا مذهبی‌ها و متولیان مذهب شیعه و دین اسلام از اینکه مردم به مذهب‌ها و ادیان دیگر گرایش پیدا کنند هراس دارند ؟ آیا با توهین به مقدسات ادیان و مذهب‌های دیگر و تبلیغات منفی قصد دارند با گرایش و تمایل افراد جامعه به ادیان و مذاهب دیگر جلوگیری کنند ؟ چرا در ممالک اسلامی چه اهل تسنن و چه تشیع تبلیغ ادیان دیگر جرم محسوب میشود ؟ آیا با این کار حق انتخاب از افراد گرفته نمیشود ؟ اینها چند نمونه از سوال‌هایی است که پیرامون برخورد جوامع اسلامی با ادیان دیگر در ذهن هر فردی که وارد این جوامع شود بوجود می‌آید . چرا در کشوری مثل ایران ساختمانهای کنیسه های کلیمیان و کلیساهای مسیحیان نباید از مساجد بزرگتر باشد ؟ چرا در ایران ما حق تبلیغ دین خودمان را نداریم و تنها باید در سکوت مراسم آئینی و دینی خودمان را انجام دهیم ولی مسلمانها و بخصوص شیعیان به راحتی برای انجام یک مراسم محرم نظم عمومی شهر را مختل میکنند ؟ شاید احساس میکنند که مردم و پیروان مذهب شیعه با آشنا شدن با یکسری مراسم و قواعد ادیان دیگر اعتقادشان سست میشود ؟ به راستی اعتقادی که با آشنایی با نگرش ها و ادیان دیگر سست شود چه بهتر که وجود نداشته باشد . پس به واقع باید به اعتقادات قوی تمامی یهودیان دنیا آفرین گفت که سالها در کشورهای غیر یهود زندگی کردند و اعتقادات خودشان را از دست ندادند و هنوز هم به اعتقادات خود پایبند هستند . در کشورهای اسلامی و بخصوص ایران و حاکمیت اسلامی یک نگرش فاشیسم مذهبی یا فاشیسم اسلامی شیعی وجود دارد که از اول انقلاب ۱۳۵۷ دشمنی و تبعیض خود با تمامی ادیان و مذاهب آشکار کرد و برای آنکه در جهان ویترین دیگری از اصل واقعه نشان دهد به حق داشتن نماینده در مجلس را به ادیان دیگر داد و به همین بسنده کرد . با نگاه کردن در فرمهای استخدامی و ثبت نام تحصیلی به راحتی میتوان به واقعیت تبعیض مذهبی در ایران آشنا شد .تنها راه برون رفت از شرایط فعلی به قدرت رسیدن یک حکومت کاملا لیبرال است . ((به امید آزادی ایران و ملت ایران و با آرزوی روابط صمیمی و دوستانه ی ایران و اسرائیل ))

Comments are closed.