مدال طلای ژیمناستیک ریتمیک برای اسرائیل؛ برای «لینوی اشرام»، طلای المپیک، رویای دوران کودکی بود

کمتر از ۲۴ ساعت از زمانی می‌گذرد که «لینوی اشرام» نخستین زن اسرائیلی شد که در مسابقات ژیمناستیک ریتمیک المپیک توکیو، مدال طلا کسب کرد.

این دومین مدال طلای اسرائیل در این مسابقات است. یکشنبه گذشته «آرتم دولگوپیات»، دیگر ژیمناستیک کار اسرائیلی، مدال طلا در ژیمناستیک هنری مردان را کسب کرد.

لینوی اشرم در کنفرانس مطبوعاتی امروز یکشنبه در توکیو گفت: «من دیشب شاید ۴۰ دقیقه خوابیدم. من دقیقاً نخوابیدم، بلکه بیشتر شبیه خواب بود. من هنوز از دیروز در اوج هیجان هستم. این یک تجربه غیرقابل تصور است. حضور در المپیک همیشه برای من رویا بود. وقتی کوچک بودم نتا ریوکین [المپیکی سابق اسرائیلی] را می‌دیدم که یک ژیمناستیک کار شگفت انگیز بود، و من با خود فکر کردم می‌خواهم مثل او باشم و همان تجربه او را داشته باشم».

این دارنده مدال طلای المپیک گفت: «من هرگز در زندگی خود تصور نمی‌کردم که حتی با یک مدال به اسرائیل بازگردم، چه برسد به یک مدال طلا. من همیشه می خواستم در بالاترین جای ممکن، مسابقه‌ام را به پایان برسانم، اما هرگز در خواب نمی دیدم که از اینجا به عنوان قهرمان المپیک به کشورم بازگردم. این غیرقابل تصور بود».

دارنده اسرائیلی مدال طلای ژیمناستیک ریتمیک المپیک توکیو، ابراز امیدواری کرد که پیروزی او دری را برای تشویق بیشتر زنان اسرائیلی به ورزش ژیمناستیک بگشاید.

او می گوید: «اگر تا به حال [این ورزش] تحت سلطه اروپای شرقی بود، اکنون متعلق به همه است. من فکر می‌کنم نتیجه ای که من گرفتم، راه را برای بیشتر ژیمناستیک کارها باز کرده و این باور را تشویق کرده است که با تلاش و کار سخت، همه چیز ممکن می‌شود».

دارنده اسرائیلی مدال طلای المپیک، همچنین از مربی شخصی خود، آیِلِت سوسمن، و پیوند ویژه ای که این دو با سایر اعضای تیم دارند، قدردانی کرد.

اشرام گفت: «مربی من، برای من همه چیز من است. من خیلی چیزها از او آموختم و از او سپاسگزارم».

لینوی اشرام تفزود: «من بسیار افتخار می کنم که نامم در تاریخ به عنوان اولین زن اسرائیلی دارنده طلای المپیک ثبت شد. آنقدر از همه عشق دریافت کردم که نمی‌توانستم تلفن خود را برای خواندن پیام‌ها کنار بگذارم. من در حال حاضر مشتاق بازگشت به اسرائیل هستم».

اشرام، شکایات مربوط به نتایج رقبای روسی خود، دوقلوهای “دینا” و “آرینا” آورینا را که به ترتیب دوم و چهارم شدند، رد کرد.

این دو نفر ادعا کردند که قربانی جانبداری قضاوت در این مسابقات شده‌اند که این ادعای آنان توسط رئیس کمیته المپیک روسیه و وزیر ورزش آن کشور مورد حمایت قرار گرفت.