مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر:تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی تاثیری بر پروازهای این شرکت به مقصد ایران نخواهد داشت

دولت دونالد ترامپ ۱۳ آبان ماه دور دوم تحریمها علیه ایران را به اجرا خواهد گذارد واشنگتن به کشورهای طرف تجارت با ایران هشدار داده است که با توقف تجارت خود ایران را منزوی کنند

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر عنوان کرد که تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه جمهوری اسلامی تاثیری بر پروازهای این شرکت به مقصد ایران نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه اکبر الباکر در یک کنفرانس تجاری که دوشنبه در شهر دوحه پایتخت قطر برگزار شد گفت که خدمات شرکت هواپیمایی قطر به ایران علیرغم فشار اقتصادی و سیاسی که واشنگتن به تهران وارد می‌آورد ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت صنعت هواپیمایی تحت تحریم قرار ندارد و هواپیمایی قطر همچنان در شهرهای ایران به کار خود ادامه خواهد داد.

هواپیمایی قطر به شهرهای مشهد- شیراز و شهرهای دیگر ایران پرواز دارد.

در عین حال به طور روزانه پروازهایی را به تهران انجام می دهد این سخنان  در شرایطی بیان شده است که دولت دونالد ترامپ ۱۳ آبان ماه دور دوم تحریمها علیه ایران را به اجرا خواهد گذارد واشنگتن به کشورهای طرف تجارت با ایران هشدار داده است که با توقف تجارت خود ایران را منزوی کنند.

خبرگزاری فرانسه می گوید که هم اکنون شرکت های هوایی از جمله ایرفرانس و هواپیمایی بریتانیا به دنبال اعلام تحریم ها علیه ایران پروازهای خود به این کشور را متوقف کردند.

از سوی دیگر روابط قطر با ایران نیز تحت نظر عربستان سعودی و متحدان آن است عربستان سعودی- امارات متحده عربی-بحرین و مصر از تابستان گذشته تحریم‌هایی را علیه قطر به اجرا گذاردند که بخشی از آن به خاطر روابط قطر با جمهوری اسلامی بوده است.

این کشورها دوحه را متهم می‌کنند که از گروه‌های افراطی اسلام‌گرا حمایت می‌کند اما قطر این اتهامات را رد می‌کند و گفته است که عربستان در پی تغییر حکومت در قطر است.

گفته می شود احتمال دارد بیشتر ایرانی‌هایی که از اروپا و آمریکا به ایران  سفر می کنند بتوانند از در پروازهای هواپیمایی قطر استفاده کنند.