مدیرکل فرودگاه‌های مازندران:  کرونا پروازهای این استان را  ۲۷ درصد کاهش داده  است

سعدالله وطن‌خواه، مدیرکل فرودگاه‌های مازندران، گفته است که کرونا موجب کاهش ۲۷ درصدی پروازهای این استان شده است .

وطن‌خواه در ادامه گفته است  که شیوع ویروس کرونا بر همه بخش‌های جامعه تاثیر گذاشته که اثرات آن روی ناوگان شرکت هواپیمایی نیز مشاهده می‌شود  که آمار پروازهای مازندران نسبت به سال قبل ۲۷ درصد کاهش یافت.

وی با اشاره به ادامه محدودیت‌های کرونایی در فرودگاه‌های مازندران، افزود که تب‌سنجی و کنترل مسافران به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد و موضوع دیگر نیز ظرفیت ۶۰ درصدی مسافران در پروازها است که این موضوع نیز رعایت می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران با بیان اینکه پروازها به روال روزهای سابق در حال انجام است، گفت که برخی از پروازها از جمله مشهد، کیش و بندرعباس با استقبال بیشتری همراه است.

وطن‌خواه درباره سفرهای نوروزی از طریق ناوگان هواپیمایی مازندران نیز گفت که پروازهای نوروزی با ابلاغ دستورالعمل جدید خواهد بود که تمامی موارد و پروتکل‌ها رعایت می‌شود.

در ادامه این خبر فرهاد ابول‌نژادیان، رئیس دانشکده علوم پزشکی دانشگاه جندی‌شاپور اهواز نیز در مورد به افزایش شمار قربانیان کرونایی در این استان هشدار داده است.

وی  گفته است که مردم بسیار دیر اقدام به مراجعه به بیمارستان‌ها می‌کنند و یک‌سوم کسانی که در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند، کمتر از یک روز در بیمارستان بوده‌اند.

یک‌ سوم کسانی که به علت ابتلا به کرونا در خوزستان فوت می‌کنند، کمتر از ۲۴ ساعت در بیمارستان بستری بوده‌اند. اما مسئولان حکومت  اکنون از گسترش ویروس جهش‌یافته بریتانیایی کرونا در تهران نیز خبر داده‌اند.

 

امر واکسیناسیون در مقابله با همه‌گیری کرونا در ایران به آهستگی پیش می‌رود. نازل بودن شمار روزانه آزمایش کرونا نیز نگران کننده است. همین موضوع مانع از کنترل گسترش این ویروس در بسیاری از شهرها و استان‌های ایران شده است.

استاندار تهران نیز تاکید کرده است که شهرهای قرمز و نارنجی ممنوعیت سفر دارند و در شهرهای زرد نیز محدودیت‌هایی برای سفر تعیین شده است.