مدیر اجرایی بنیاد  آمریکایی دفاع از دموکراسی: «آن کس که اسرائیل را به نابودی تهدید می کند، خود نابود می شود»

در واکنش به سخنان سپاهی حسین سلامی که از نابودی اسرائیل سخن گفته بود، مارک دوبوویتز نوشت: «من شرط می بندم که خود رژیم اسلامی ایران است که اول نابود خواهد شد»

یک شخصیت سیاسی پرقدرت در ایالات متحده، در پاسخ به تهدیدهای جنگی حسین سلامی علیه اسرائیل، در حساب توییتری خود نوشت: این خود رژیم کنونی ایران است که نابود خواهد شد و نه اسرائیل.

این سخنان را مارک دوبوویتز مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی بیان داشت که یکی از سازمان های پرقدرت آمریکایی می باشد و به اختصار FDD نامیده می شود.

در واکنش به سخنان سپاهی حسین سلامی که از نابودی اسرائیل سخن گفته بود، مارک دوبوویتز نوشت: «من شرط می بندم که خود رژیم اسلامی ایران است که اول نابود خواهد شد».

این سیاستمدار پرنفوذ آمریکایی در ادامه پیام توییتری خود نوشت: «ژنرال ایرانی (سپاهی حسین سلامی) می گوید که هدف رژیم ایران محو کردن اسرائیل از نقشه جغرافیایی سیاسی جهان است».

بنیاد دفاع از دموکراسی که یکی از پرنفوذترین نهادهای سیاسی در ایالات متحده است، تا کنون بارها از حقوق ملت ایران در برابر رژیم سرکوبگر اسلامی دفاع کرده است.

آگاهان یادآوری می کنند که این تهدیدهای جنگی حسین سلامی در حالی انتشار می یابد که محمد جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران ماه گذشته در توییتر خود ادعا کرد که هیچ یک از سران رژیم ایران، هرگز نگفته است که آرزو دارد اسرائیل را نابود کند.

گفتنی است که در میان همه کشورهای اروپایی که برای نجات حکومت ایران از عواقب تحریم، به تلاش گسترده دست زده اند، تنها خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بود که زبان به نکوهش سخنان سلامی گشود.

ولی سخن از نابودی اسرائیل، تنها از زبان حسین سلامی بیان نشده، بلکه همه سران رژیم، از علی خامنه ای به پایین، همیشه از محو اسرائیل سخن گفته اند و علنا می گویند که برای رسیدن به این هدف، حزب الله را در لبنان برپا کرده اند، به حماس در غزه پول و اسلحه می رسانند و خواهان استقرار جنگی در سوریه هستند.

بنیامین نتانیاهو در واکنش به رجزخوانی حسین سلامی گفته بود که بهتر است رژیم ایران دست و پای خود را جمع کند و از سوریه بیرون رود. او در واکنش به سخنان حسن نصرالله گفته بود که از مشت آهنین ارتش نیرومند اسرائیل بترسد.