مدیر اداره امنیت ملی آمریکا در دولت بایدن میگوید: بازگشت ایران به توافق هسته‌ای بعید است

به گزارش رسانه‌های آمریکا آوریل هینز نامزد پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده برای تصدی پست مدیر امنیت ملی آمریکا، در برابر اعضای کنگره گفت : صراحتا بر این باورم که از بازگشت ایران به تعهدهای تام آن به توافق هسته‌ای، بسیار فاصله داریم.

آوریل هینز در ادامه افزود: جو بایدن گفته چنانچه ایران به تعهداتش بر مبنای توافق هسته‌ای پایبند شود، او (بایدن) نیز دستور خواهد داد تا گام متقابلی در این زمینه برداشته شود.

آوریل هینز در رابطه با چین نیز گفت که از اتخاذ موضعی قوی در برابر تهدیدهای پکن حمایت می‌کند.

او همچنین افزود:« نحوه تعامل ما با چین باید توسعه یافته و متناسب با واقعیت‌های کنونی باشد تا بتوان با گسترش سلطه و نفوذ چین مقابله کرد«.

هینز در ادامه گفت که او از اتخاذ موضعی قوی برای مقابله با چالش‌هایی که کشورش در این زمینه با آن مواجه است، حمایت می‌کند.

این در حالی است که وزیر خارجه آینده در دولت جو بایدن نیز متعهد شد تا دیپلماسی یکجانبه‌گرایانه‌ای که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیش گرفته بود را کنار بزند و تاکید کرد که ایالات متحده به جایگاه رهبری خود بازگشته اما این‌ بار به همراه هم‌پیمانانش برای پیروزی در رقابت با چین و رویارویی با دیگر دشمنان خود گام خواهد برداشت.

آنتونی بلینکن نیز در این باره  گفت:« می‌توانیم ائتلاف‌های اصلی‌مان را تقویت کنیم که نفوذمان در نقاط مختلف جهان را تقویت می‌کند».

او همچنین افزود:« ما در وضعیت بسیار بهتری برای مقابله با تهدیدهای روسیه، ایران و کره شمالی هستیم».