مدیر اطلاعات ملی آمریکا: اعلام چراغ قرمز خطر حمله سایبری علیه امریکا

مدیر اطلاعات ملی آمریکا نسبت به خطر یک حمله سایبری ویرانگر خارجی به زیرساخت های دیجیتالی این کشور هشدار داد.
وی اعلام کرد پس از گذشت نزدیک به دو دهه از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر چراغ قرمز هشدار بار دیگر برای ایالات متحده آمریکا روشن شده است.
وزیر اطلاعات ملی آمریکا در کنفرانسی که دیروز در یک اندیشکده برگزار شده بود گفت: زیرساخت دیجیتالی که به کشور ما خدمات می رساند در معرض خطر حمله مستقیم است. عوامل بیگانه به ویژه از کشورهای متخاصم یعنی روسیه، چین، کره شمالی و ایران در حال نفوذ های سایبری و حمله به اهدافی در آمریکا هستند. آقای کودس ضمن همانند خواندن علائم هشدار سایبری پیش رو با نشانه های خطر پیش از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در نیویورک و واشنگتن گفت: در مورد آنچه که به عملیات دولتها مربوط می شود بی شک تهاجمی ترین حمله از سوی روسیه انجام میشود. روسها در تلاشند تا به دموکراسی ما ضربه بزنند.
این اظهارات رئیس اطلاعات ملی آمریکا در حالی منتشر می‌شود که وزارت دادگستری آمریکا جمعه دیروز ۱۲ مامور امنیتی روسیه در این کشور را به دخالت در کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۶ متهم کرده است.
اعضای یک هیئت قضایی فدرال آمریکا این ۱۲ مامور اطلاعات نظامی روس را به هک کردن شبکه رایانه ای هیلاری کلینتون و حزب دموکرات در این کشور متهم کردند.
معاون دادستان کل آمریکا روز جمعه در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد: این ۱۲ نظامی روس به برنامه‌ریزی برای دخالت در کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا متهم شدند.
کاخ کرملین در نخستین واکنش به این اتهام اعلام کرد: دولت روسیه نگران دستگیری شهروندان این کشور در آمریکا و نقض مصونیت دیپلماتیک آنها است.
خبر اتهام شهروندان روس در آمریکا در حالی اعلام می‌شود که قرار است دوشنبه آینده دونالد ترامپ با همتای روس خود در هلسینکی پایتخت فنلاند دیدار و گفتگو کند.