مدیر بنیاد دفاع از دموکراسی ها:اشتباه نکنید،جنگ بر علیه اسرائیل با حمایت ملایان انجام میگیرد و اسراییل باید سر مار را در ایران بزند

مارک دوبویتز،مدیر بنیاد دفاع از دموکراسی ها در واکنش به حمله تروریستی و گسترده حماس به خاک اسرائیل ضمن محکوم کردن این حملات تروریستی آن را جنگ رژیم اسلامی در ایران با اسرائیل دانست و تاکید کرد که اسرائیل باید پاسخی قاطع به تهران بدهد.

دوبویتز در چندین پیام که در رسانه اجتماعی ایکس(توییتر سابق)منتشر کرد نوشت:

اشتباه نکنید: این یک جنگ با حمایت رژیم ایران علیه اسرائیل است.  پاسخ اسرائیل باید قاطعانه باشد و نه تنها حماس بلکه سر مار در داخل ایران را هدف قرار دهد. خامنه ای مدت‌هاست که به دنبال محاصره اسرائیل با آنچه او «حلقه آتش» می‌خواند، با تروریست‌ها و موشک‌هایی است که در زمان انتخاب خود برای تحمیل هزینه‌های ویرانگر بر سرزمین اسرائیل استفاده می‌کند.

وی همچنین در تازه ترین اظهار نظر خود نوشت:

در ۲۰ سالی که در واشنگتن بودم و بیش از ۵۰ سالی که منطقه را رصد می کردم (من خاطرات مشخصی از جنگ یوم کیپور دارم)، هرگز چنین حمایت عمیق و گسترده ای از اسرائیل ندیده بودم.

آیا اکنون که اسرائیل مجبور به انجام اقدامات دردناک و ضروری برای دفاع از خود شده است این روند ادامه خواهد داشت؟

ارتش اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که سرهنگ یوناتان اشتاینبرگ، فرمانده تیپ نهال٬ در درگیری با نیروهای شبه نظامی فلسطینی کشته شده است.

طبق این گزارش، یوناتان اشتاینبرگ، ۴۲ ساله، در جریان تبادل آتش با شبه نظامیان فلسطینی در نزدیکی کرم شالوم، در جنوب اسرائیل، کشته شده است.

گزارش رسانه‌های اسرائیلی حاکی است که تعداد کشته شدگان از آغاز حملات حماس در بامداد روز شنبه به دست‌کم ۲۵۰ نفر رسیده است.

به گزارش «وای نت»، وزارت بهداشت اسرائیل از کشته شدن بیش از ۲۵۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۵۰۰ نفر در حمله گروه فلسطینی «حماس» خبر داد. در این میان، حال ۳۱۲ نفر وخیم گزارش شده است.