مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق اصفهان خبرداد:  پُست برق نیروگاه شهید عباسپور اصفهان، منفجر شد

این مقام حکومتی گفت: انفجار صبح امروز(یکشنبه)  در پُست برق نیروگاه اسلام ‌آباد اصفهان ، به علت فرسودگی ترانس جریان پست ۲۳۰کیلوولت برق رخ داد که خسارت جانی نداشت و خللی نیز در تامین برق مشترکان و فعالیت این نیروگاه ایجاد نکرد.

به گفته منابع محلی در اصفهان،  این انفجار که با صدای مهیبی همراه بود ساعت پنج و ۱۸ دقیقه صبح امروز رخ داد.

در ادامه این گزارش آمده  است که  لوله هاى نفت در خورموسى(سربندر) نیز منفجر شده اند .

همچنین پمپ گاز پردیس اهواز نیز شب گذشته(شنبه) منفجر شد و  دست کم یک کشته و سه زخمی بر جای گذاشت

خبرگزاری دولتی ایرنا نیز خبرداد که  آتش‌سوزی “عمدی” در جنگل‌های کردستان ایران دوباره آغاز شده و همچنان ادامه دارد

منابع محلی در کردستان می گویند:  جنگل‌های زاگرس در محدوده کوه کوسالان در شهرستان سروآباد در استان کردستان ایران از شامگاه شنبه آتش گرفته و همچنان در حال سوختن است.

مسلم مرادی، رئیس اداره منابع طبیعی سروآباد، گفت: «‌با توجه به وزش باد، ‌تاریکی هوا و صعب‌العبور بودن مسیر، مهار آتش‌سوزی بسیار دشوار بود اما حریق بعد از هفت ساعت تلاش بی وقفه حوالی ساعت ۵ بامداد تا حدودی مهار شد.»

او افزود:   «‌بعد از مهار آتش‌سوزی، به دلیل وزش باد، آتش دوباره شعله‌ور شد و اکنون بخشی از جنگل‌های کوسالان در آتش می‌سوزد و نیروهای مردمی همچنان مشغول خاموش کردن آن هستند.»

رئیس اداره منابع طبیعی سروآباد همچنین با توجه به «خستگی شدید نیروهای منابع طبیعی»، از شهرستان مریوان تقاضای کمک و اعزام نیرو کرد.

شاهدان محلی می گویند:  این آتش‌سوزی‌ “عمدی” و توسط فردی روی داده که “با موتورسیکلت به این منطقه رفته و تاکنون بیش از ۱۵ هکتار جنگل‌های” این منطقه را آتش زده است.

در ادامه این خبر امده است که بعد از ظهر امروز(یکشنبه) آتش سوزی شدید ی در کارخانه تولید نخ و کارخانه رنگسازی، آذربایجان شرقی رخ داده است که در اثر این حادثه  تاکنون دو نفر آتش‌نشان مصدوم و تحت درمان قرار گرفتند.