مدیر مسئول روزنامه کیهان،  برای بازگشت آمریکا به برجام شرط گذاشت

پاسدار حسین شریعتمداری، مدیرمسئول نشریه کیهان، در گفت و گو با خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، به  مجلس دستور داد که  برای بازگشت آمریکا به برجام در صورت پیروزی جو بایدن، شرط بگذارد.

پاسدار شریعتمداری تاکید کرد: دوران دیپلماسی التماسی و تحمیل فاجعه ناشی از آن گذشته است. حکومت اسلامی باید برای ورود دوباره آمریکا به برجام شرط بگذارد و لغو همه تحریم‌ها شرط ورود آمریکا به برجام باشد، چه ترامپ رئیس جمهوری شود و چه بایدن.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تهران وابسته به علی خامنه ای،  در انتقاد از سیاست دولت روحانی گفت: یک جریان سیاسی که مسائل اقتصادی کشور را به آمریکا و برجام گره زده و سفره مردم را هر روز کوچکتر از روز قبل کرده است، این روزها بار دیگر به انتخابات آمریکا دخیل بسته و آینده اقتصاد کشور را در پیروزی این یا آن نامزد ریاست جمهوری آمریکا جستجو می‌کند.

پاسدار شریعتمداری، در ادامه افزود: این جریان سیاسی که برخی مدعیان اصلاحات بدنه اصلی آن را تشکیل داده اند، ادعا می‌کند اگر بایدن رئیس جمهوری آینده آمریکا شود کفه برجام به نفع ایران سنگین خواهد شد و از اقدامات خصمانه آمریکا علیه حکومت اسلامی ایران کاسته می‌شود!

مدیر مسئول کیهان افزود: ترامپ با این انگیزه از برجام خارج شد که مدعی بود، محدودیت صنایع موشکی و پایان دادن به حضور ایران در منطقه نیز باید در برجام گنجانده شود و حالا هم بایدن هم می‌گوید به برجام برمی‌گردد، و تاکید هم می‌کند که شرط بازگشت آمریکا به برجام، گنجاندن محدودیت صنایع موشکی و حضور ایران در منطقه و دست کشیدن از حمایت نیروهای مقاومت است، یعنی دقیقاً همان نظر و خواسته ترامپ؛ بنابراین، معلوم نیست ادعای جریان سیاسی مورد اشاره از کدام آبشخور بیرون آمده است.