مراسم اولین سالمرگ سلیمانی در سفارت خانه های رژیم در چند کشور برگزار شد

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران نوشته است:  نخستین مراسم سالمرگ  قاسم سلیمانی با حضور سفیران جمهوری اسلامی و گروه های نیابتی وابسته به ایران  در کشورهای گرجستان، افغانستان، عراق ، یمن و لبنان و غزه و ….برگزار شد .

در این گزارش آمده است که گروه فاطمیون، کودکان افغانی را به سفارت حکومت ایران در کابل دعوت کرده و از انان خواسته تا در باره سلیمانی نقاشی بکشند تا بدین گونه احساسات خود را درباره او بیان کنند.

تسنیم در ادامه نوشته است:  همچنین شمار زیادی از ایرانیان مقیم گرجستان نیز با حضور نماینده خامنه ای در سفارت ایران در کنار اعضا سفارت در این مراسم شرکت کردند.

همچنین در عراق نیز گروه های نیابتی حشدالشعبی و کتاب و اهل حق وابسته به حکومت ایران اقدام به برگزاری این مراسم کرده و در سخنرانی هایشان ادعا کرده اند که انتقام قاسم سلیمانی را با حمایت های تسلیحاتی و مالی حکومت ایران از آمریکا خواهند گرفت.

خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران در ادامه نوشته است که مردم غزه نیز در نخستین سالمرگ سلیمانی،  بیلبورد بزرگی از تصویر سلیمانی را نصب کردند  که شوربختانه کوتاه مدتی بعد توسط مردم غزه به آتش کشیده شد و در برخی مناطق آن را پایین آورده و از بین بردند.

این در حالی که که حکومت ادعا می کند مردم غزه سوگوار سلیمانی هستند و از نصب بیلبوردهای وی بسیار خرسندند.

تسنیم در ادامه نوشته است که حزب الله لبنان نیز به پاس قدردانی از تلاش های مالی سلیمانی در حمایت از محور مقاومت، و تامین معیشت زندگی مردم لبنان،  منطقه ای در جنوب این کشور را به نام او نامگذاری کرد.

در این گزارش آمده است که یادمانی از سلیمانی در منطقه حفاظت‌شده “تل العویضه” در جنوب لبنان نصب کرده و آن منطقه را به نام وی  نامگذاری کردند.

چهار روز قبل نیز محمود الزهار، یکی از اعضای ارشد گروه حماس، به شبکه تلویزیونی العالم گفته بود  که فقط در جریان یک سفرش به تهران در سال ۲۰۰۶، کیف‌هایی حاوی ۲۲ میلیون دلار از قاسم سلیمانی، فرمانده وقت نیروی قدس سپاه،‌ دریافت کرد.

حسن نصرالله، نیز پیشتر گفته بود:  «وضع مالی ایران  از الان بهتر بود و بهای نفت بالاتر بود  و سلیمانی و برادران در پشت پرده و دور از انظار علاوه بر تامین موشک و تجهیزات نظامی، کمک‌های مالی بزرگی از درآمد نفتی ایران انجام می‌داد و در یک نمونه بعد از تخریب ۲۰۰ هزار خانه در جنگ ۳۳ روزه تا یک سال هزینه‌ها و اجاره‌ها پرداخت کرد».                                                                                                                                                                         حماس همان گروهی است که هنگامی که خیزش مردمی علیه بشار آغاز شد ، در مخالفت با او  که یک علوی است دفترش را در دمشق بست و به بیروت منتقل کرد

ولی در همان جا حکومت ایران با دادن پول های گزاف به حماس آن را تشویق کرد که زیر چتر حزب الله قرار بگیرد.