مراسم خاکسپاری یک تروریست عرب اسرائیلی، به صحنه تظاهرات از ترور فلسطینی مبدل گردید

ماموران گارد مرزی اسرائیل که از درهای ورودی مسجد الاقصی حفاظت می-کنند و مورد حمله قرار گرفتند

در اسرائیل، مراسم خاکسپاری فردی که قصد داشت با ضربات چاقو ماموران امنیتی اسرائیل را به قتل برساند، ولی خود کشته شد، به یک تظاهرات شدید ضد اسرائیلی مبدل گردید که خشم مقامات را برانگیخت و پلیس اسرائیل اعلام کرد که شماری از شرکت کنندگان در این تظاهرات مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

روز آدینه (چهار روز پیش) یک عرب اسرائیلی، در پایان نماز جمعه در صحن مسجد الاقصی در شرق اورشلیم، با چاقوی بلند به چند تن از محافظان اسرائیلی حمله برد و قصد کشتن آن ها را داشت. یک مامور در اثر ضربات چاقو زخمی شد، ولی ماموران دیگر به سوی ضارب تیراندازی کردند و او را از پای درآوردند.

ضاربِ هلاک شده، احمد محامید نام داشت که خانواده او در شهرک اُمُّ الفَحم در شمال شرق اسرائیل زندگی می کنند. افراد خانواده ادعا کردند که فرزند آن ها دارای اختلال روانی بوده و محافظان اسرائیلی نمی بایست به سوی او تیراندازی کرده و وی را خنثی کنند.

این ادعا توسط منابع امنیتی رد شد. زیرا هنگامی که یک فرد جوان با چاقوی قصابی به سوی شماری از ماموران حمله می برد که آن ها را به قتل برساند، نخستین وظیفه ماموران خنثی کردن ضارب است و آن ها نمی دانند که آیا این فرد دچار اختلال روانی بوده و یا از روز تعصب تروریستی قصد کشتن حافظان امنیت در اسرائیل را داشته است.

ولی تظاهرات که شامگاه روز گذشته (دوشنبه) هنگام تشییع جنازه این فرد رخ داد، ثابت کرد که این اقدام جنبه تروریستی داشته و ادعا اختلال حواس، ممکن است یک بهانه بوده است.

پلیس اسرائیل از پیش، از خانواده احمد محامید تعهد گرفته بود که تنها پنجاه نفر در خاکسپاری شرکت کنند و هیچگونه شعاری داده نشود. اعضای خانواده حتی برای اجرای این دستور، تعهد مالی داده بودند. ولی در خاکسپاری شب گذشته حدود یک هزار نفر شرکت کرده بودند که از جمله علیه اسرائیل شعار می دادند و از انتقام خون سخن می گفتند. این افراد از جمله فریاد می زدند که با نبرد و خون، انتقام آن شهید را خواهند گرفت.

شماری از تظاهرکنندگان، حتی پرجم حکومت خودگردان فلسطینی را به احتزاز در آورده بودند – امری که یک توهین تروریستی نسبت به اسرائیل و امنیت آن محسوب می شود.

وزیر دفاع اسرائیل دویگدور لیبرمن، از این شعار جنگ طلبانه ابراز ناخرسندی عمیق کرد و گفت که اعراب شهروند اسرائیل نمی توانند از همه مزایای این کشور بهره مند باشند و از جنگ و خونریزی و انتقام سخن بگویند.

آگاهان می گویند که برخی اهالی شهرک ام الفحم در شمال شرق اسرائیل، در واقع مدافعان سرسخت ترور فلسطینی می باشند و از این رو بهتر است که در توافق صلح آینده با فلسطینی ها، اسرائیل این شهرک را به دولت فلسطینی بسپارد، و در مقابل، چند آبادی اسرائیلی نشین در کرانه باختری، به طور رسمی به خاک اسرائیل ملحق شود.

وزیر دفاع امروز دوباره خطاب به این گونه اعراب در ام الفحم گفت که طرفداران ترور فلسطینی بروند و تابعیت حکومت فلسطینی را بپذیرند تا از از مزایای دموکراسی و آزادی و رفاه اجتماعی و بهداشت و سطح زندگی بالا در کشور فلسطینی برخوردار شوند. اشاره طعنه آمیز لیبرمن به امتیازاتی بود که اسرائیل به شهروندان خود می دهد و در حکومت خودگردان فلسطینی زیر پا گذاشته می شود.

در اسرائیل حدود یک میلیون و چهارصد هزار عرب زندگی می کنند که از همه حقوق شهروندی برخوردارند، ولی تا کنون شمار کمی افراد طرفدار ترور فلسطینی در میان آن ها دیده شده است. اعراب، حدود بیست درصد از کل جمعیت اسرائیل را تشکیل می دهند.

2 دیدگاه‌

  1. در قران آیه های زیادی در باره کشتن کفار وجود دارد دولت اسرائیل باید از همه اعراب اسرائیل تعهد کتبی بگیرد که با آیه های کشتن انسانها در قران مخالف هستند و همه آنهایی را که حاضر به دادن این تعهد کتبی نباشند باید از اسرائیل اخراج کنند . مسلمانان اسرائیل که پشت سر هم زادوولد می کنند و هر خانواده بطور متوسط ۵ فرزند می آورند در ۳۰ سال آینده بیش از ۵۰ درصد جمعیت اسرائیل را تشکیل خواهند داد . و بر اساس رای اکثریت می توانند حکومت را از دست یهودیان خارج سازند..دوستان یهودی مراقب باشید شما با یک فاشیسم مذهبی بدتر از فاشیسم هیتلری روبرو هستید. زیرا نازی ها از هیتلر فرمان می گرفتند اما مسلمانان از خدا ی قهار خودشان فرمان می گیرند. با احترام

    • درود بر شما. اگر اسرائیل مثل ملاها که بدون هیچ هراسی آشکارا از تروریستهای مخالف اسرائیل حمایت همه جانبه میکند، میتوانست از مخالفان رژیم آخوندی که هیچکدام شیوه ئی جز مبارزه ی مدنی ندارند حمایت کند، بساط جمهوری اسلامی بدست خود مردم برچیده میشد و دیگر کسی نبود که بابت هر نوزاد این تروریستها از خون ملت ایران مکیده و بدامان تروریسم پول بریزد. آنگاه میدیدید که روند زندگی این تروریستها از هر جهت تغییر میکرد. بله اینک حق ملت ایران در دامان تروریستها ریخته میشود تا با زاد و ولد افسار گسیخته در کشورهای دیگر، بزودی بافت جمعیتی را تغییر دهند.

Comments are closed.