مراسم چهلم نوید افکاری بر سر مزارش برگزار شد

مراسم چهلم نوید افکاری، از معترضان مرداد ۹۷، روز گذشته (پنجشنبه)  بر سر مزار او در روستای سنگر برگزار شد. در این مراسم که با حضور گسترده  نیروهای امنیتی و اطلاعاتی سپاه برگزار شد، دوستداران نوید، یکی از فایل‌های صوتی او از زندان پخش کردند  و با فریاد «مرگ بر ظلم» مادر نوید و همراهی حاضران با او ادامه پیدا کرد.

در ادامه مراسم، قطعاتی از اشعار شاملو با صدای خودش و شعر «شب‌نورد» از اصلان‌ اصلانی با دکلمه و سپس آواز استاد محمدرضا شجریان پخش شد.

به گفته حاضران در این مراسم ماموران امنیتی با کمک نیروی انتظامی تمام راه‌های ورودی به روستای سنگر و راه ورودی به قبرستان را مسدود کرده بودند.   در پلیس راه هم ایست و بازرسی کاملی برقرار بود و ماموران همه اتومبیل‌ها را بازرسی کرده و تنها به اعضا نزدیک خانواده اجازه ادامه مسیر  و حضور در مراسم را می‌دادند و هر کسی غیر از اعضای نزدیک خانواده را مجبور به بازگشت می‌کردند.

شایان گفتن است که از هفته پیش، نیروهای امنیتی حکومت ایران با  خانواده  نوید تماس گرفته و آنان را تهدید و دست به بازداشت‌های چند ساعته برای ترساندن انان کرده بودند . نیروهای امنیتی روز پنجشنبه هم با همه اعضا خانواده افکاری، حتی اعضا دور فامیل تماس گرفته و هشدار داده‌ بودند که بهتر است در مراسم حاضر نشوند.

خانواده نوید افکاری در شرایطی بر سر مزار او حاضر شده‌اند که هنوز دو فرزند دیگر آن‌ها، وحید و حبیب در زندان عادل‌آباد و در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند.