مردم اهواز در اعتراض به خشکاندن تالاب هورالعظیم تجمع کردند +فیلم

تعدادی از مردم اهواز دیروز شنبه ۱۲ تیرماه، در برابر سازمان آب و برق اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند. علت تجمع اعتراضی مردم اهواز، خشکاندن تالاب هورالعظیم عنوان شده که به آلودگی محیط زیست استان دامن زده است.

به گزارش سامانه خبری ایران کارگر، یکی از خانم‌های حاضر در جمع معترضین، به نکاتی در مورد علت حضور خود در این اجتماع اشاره کرده و گفت: «علت تجمع ما اعتراض به خشکاندن تالاب هور‌العظیم است. تالاب هورالعظیم، ریه تنفسی استان خوزستان است. نه فقط استان خوزستان، بلکه ریه تنفسی برای تعدادی از استان‌های همجوار هم هست. ریزگردهایی که در سال ۹۵ کل استان را پوشاند و باعث بوجود آمدن فاجعه اقتصادی شد، دقیقا بخاطر همین مشکلاتی است که برای تالاب هورالعظیم بوجود آمده است. عدم توجه سازمان آب و برق نسبت به عدم موضوع حقابه موجب گرفتاری‌های زیادی برای مردم استان شده است. ما از مسئولین می‌خواهیم که در مورد رویکردشان نسبت به تالاب‌های استان، تجدید نظر کرده و حقوق مردم را در مورد حقابه آنها در نظر بگیرند».

مردم معترض حاضر در صحنه، پلاکاردهایی را در دستان خود داشتند که بر روی آنها نوشته بود: «مرگ کارون مرگ ما»

به گزارش ابن سامانه خبری، چند سالی است که در اهواز، تالاب هور‌العظیم در قسمت ایرانی آن خشک شده است. شرکت‌های نفتی برای زدن چاه، عمدا آب‌ ورودی به این منطقه را منحرف کرد‌ه‌اند تا در زمین‌های آن چاه نفت بزنند و شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران که فقط به پرکردن جیب‌های خود می‌اندیشند، بدون توجه به محیط زیست، فقط بدنبال کسب سود بیشتر هستند.

در شبکه‌های اجتماعی تصاویری منتشر شده است که نشان می‌دهد در آن‌ها شمار فراوانی از ماهیان در تالاب هورالعظیم مُرده‌اند.