مردم ایران، این بار براندازی شخص خامنه ای را هدف گرفته اند. تفسیر سیاسی هفته، نوشتۀ منشه امیر

دانلود فایل صوتی تفسیر

اگر بر این گمان هستند که ملت ایران همانند مردم کره شمالی است که رژیم می تواند برای همیشه آنان را سرکوب شده و مطیع و گرسنه و بیمار نگاه دارد، سخت به اشتباه دچار هستند.

نه مردم ایران خوی اطاعت کورکورانه دارند و نه سرزمین باستانی ایران با فرهنگ پربار آن، سرزمینی همانند کره شمالی است که بتوان مردم آن را برای همیشه، به زیر بار استبداد و استکبار کشاند.

ایرانیان، نخستین ملت خاورمیانه بودند که انقلاب مشروطیت را به راه انداختند، و آن هنگامی بود که در دیگر کشورهای خاورمیانه، فرمانروایان خود کامه، آن چه را می خواستند عملی می کردند.

ممکن است تا این جا، برد از آن حکومت بوده است. ظاهرا خیزش مردمی سرکوب شده، و بازداشت های همگانی ادامه دارد و رژیم می کوشد ریشه خیزش بعدی را بخشکاند.

در چند هفته اخیر، هزاران تن را در سراسر ایران بازداشت کرده اند:

یکی را به جرم حمایت از رژیم پادشاهی،

دیگری را به جرم دفاع از مشروطیت،

و سومی را به خاطر اعتراض به سرکوب

و چهارمی را به علت آن که نان برای سیر کردن شکم خانواده اش ندارد به تظاهرات پیوسته،

و دیگری را به جرم اعتراض به گرانی معیشت، و همین گونه تا به آخر.

زندان هایشان آنقدر پر شده که به زنجیرکشیدگان را در دستشویی می خوابانند.

ولی آیا می تواند هشتاد و چند میلیون نفر مردم ایران را به غل و زنجیر کشاند؟

درست است که ادعا کردند تظاهرکنندگان عوامل دستور گرفته از اسرائیل و آمریکا و دیگران بودند، ولی آیا این ادعای بی اساس می تواند نابخردی و ناتوانی آنان در اداره کردن مملکت را لاپوشانی کند؟

علت ظاهری خیزشِ این بار مردم ایران، سه برابر کردن نرخ بنزین بود.

ولی این خشم نهفته سالیان دراز بود که در این فرصت و از این روزنه منفجر شد.

مردم از رژیم دل خونینی دارند.

به چشم می بینند که هیچیک از دست اندرکاران ارشد حکومت، از شیوه مدیریت کشوری بویی نبرده اند.

نرخ بنزین را به طور ناگهانی سه برابر کردند، بی آن که همه زوایای آن را به خوبی سنجیده و پیامدهایش را ارزیابی کرده باشند.

در این تصمیم گیری، هیچ کارشناس اقتصاد را شرکت ندادند.

تصمیم گیرندگان، سه آخوند و یک بچه آخوند بودند: علی خامنه ای، حسن روحانی و آخوند ابراهیم رئیسی، و در کنار آن ها بچه آخوندی به نام علی لاریجانی.

بعد هم روحانی با تمسخر و بی شرمی ادعا می کند که تا بامداد روز جمعه، روحش خبردار نبود که گران کردن بنزین چه هنگام عملی خواهد شد.

نمونه دیگر نابخردی سران رژیم در رسیدگی به امور، رفتار آنان نسبت به اعتراض های مردمی و شیوه رسیدگی به آن بود.

حتی یک بار اعتراف نکردند که مردم حق داشته اند به این شیوه مملکتداری و رسیدگی به بحران اقتصادی اعتراض کنند.

از روز نخست، خامنه ای خیزش مردمی را به “اشرار” نسبت داد و به سپاه پاسداران فهامند که باید تا آن جا که می تواند بکشد و نگذارد که غائله گسترش یابد، زیرا ممکن است پایه های رژیم را فرو ریزد.

سپاه پاسداران و نیروهای بسیج با افتخار گفتند که دو روز پس از دریافت دستور تیراندازی از جانب رهبر، توانستند آشوب را فرو نشانند.

هنوز نمی دانیم که در این دو روز چند صد نفر را کشتند و چند هزار نفر را زخمی ساختند و چند ده هزار نفر را به زندان انداختند.

ولی جزئیات ابعاد جنایاتی که مرتکب شده اند، به تدریج آشکار می شود و در ردیف شنیع ترین جنایات جنگی قرار می گیرد.

رژیم ایران، با این کشتارها نشان داد که دشمن اصلی، از دیدگاه آن، خود آحاد ملت ایران است.

خودشان اعلام کردند که در یک جنگ جهانی پیروز شده اند.

ارتش های جهان که در این نبرد شرکت کردند، همانا جوانان ایران، دانشگاهیان ایران، بیکاران ایران و گرسنگان ایران بودند.

این ها هستند که رژیم آنان را “دشمن” می خواند و در ماهشهر با تانک و آتشبار سنگین به مصافشان می رود.

بعد هم می گویند که حاضرند به خانواده های قربانیان دیه بپرداند و فردی که به دستور حکومت به دلجویی از چند خانواده داغدار رفته است، تایید می کند که اکثر جانباختگان به حزبی یا گروهی تعلق نداشتند، بلکه گرسنگان و سرکوب شدگان یعنی همان مستضعفین بوده اند.

ولی این اعتراف ها مانع آن نمی شود که ادعا کنند که اکثر جانباختگان به دست خود معترضین و نه توسط نیروهای بسیجی و سپاه و جنایتکاران دیگر رژیم کشته شده اند.

گفتند که شماری از شکارچیان را به اتهام شلیک به سوی مردم گرفته اند.

ادعا کردند که برخی از جانباختگان توسط چاقو و قمه به قتل رسیده اند و از پشت سر هدف قرار گرفته اند.

اگر هیچ فردی را نیروهای مسلح رژیم، و به دستور مستقیم خود خامنه ای نکشته، پس چگونه است که حاضرند به برخی خانواده ها دیه بپردازند و یک فرد حکومتی را برای دلجویی از آنان به خانه ها می فرستند؟

حتی در دروغ گفتن هم بسیار ناشیانه عمل می کنند.

تلاش بسیار کرده و می کنند که ریشه های اعتراض را بخشکانند، زیرا فردا اگر دوباره شعله ور شود، سراسر رژیم را به آتش خواهد کشید.

ولی چگونه می توانند به این هدف برسند؟

ایا معجزه ای خواهد شد و خزانه آن ها دوباره پر از پول خواهد گردید؟

ایا آنقدر تجربه خواهند اندوخت که بتوانند اقتصاد بیمار ایران را بدون تکیه بر درآمد نفت اداره کنند؟

اکنون، تنها سخن از صادرات نفت نیست که به صفر نزدیک می شود.

حتی صادرات کالا نیز با مشکلات غلبه ناپذیر بانکی روبروست و وارداتشان نیز دشوار شده و در حدی که نمی توانند حقوق معوقه مربیان ورزشی خارجی را بپردازند.

جامعه شناسان و آشنایان به امور سیاسی ارزیابی می کنند که در آینده ای نه چندان دور، ممکن است امواج گرسنگان، همانند سیلی خروشان به پایه های حکومت هجوم آورد و آن را بشوید و با خود ببرد.

آیا رژیم خواهد توانست در برابر آن بیایستد – حتی اگر ده هزار نفر را بکشد و صد هزار نفر را بازداشت کند؟

ایا می توانند همه ملت ایران را به قتل برسانند و یا به زندان اندازند؟

در این موج از خیزش همگانی، یک واقعیت دیگر نیز پدیدار شد، که بیش از هرچه چیز دیگر، شخص علی خامنه ای و سپاه پاسداران را به شدت نگران کرده است.

امروز، نه فقط مردم علی خامنه ای را فردی نالایق و حکومت ولایت فقیه را استبداد سیاه می دانند، بلکه در داخل حکومت نیز انتقادهای نسبتا آشکاری علیه عملکرد علی خامنه ای شنیده می شود و او را مقصر اصلی در نگون بخت شدن ملت ایران می دانند.

برای خنثی کردن این انتقادهاست که همه آخوندهای حکومتی را بسیج کرده اند که مرتبا از خامنه ای مجیز بگویند.

فردی که از رتبه حجت الاسلام، یک شبه به مقام آیت الله ارتقاء یافت و بعد او را امام خطاب کردند و اکنون ادعا می کنند که کلام خداوند از زبان او جاری می شود، از دیدگاه بسیاری از مردم ایران و حتی افراد حکومتی، فردی بی تجربه و ناآگاه تلقی می گردد که همه اختیارات حکومتی را در دست خود قبضه کرده و بازیچه دست سپاه پاسداران شده و حاضر نیست به واقعیات ایران و جهان نگاهی درست بیاندازد و تصمیماتی عاقلانه بگیرد.

خامنه ای، در مقام ولی مطلقه فقیه، بی آن که حاضر باشد به نهادی و یا مردمی حساب پس دهد، و یا مورد سنجش قرار گیرد، در سمتی که آن را مادام العمر می دانند، سرمنشاء نگون بختی های مردم ایران به شمار می آید.

خشت اولی که خامنه ای کج نهاد، ادامه ستیز با ایالات متحده و شعار مرگ بر آمریکا بود.

خامنه ای آن خرد را نداشت که درک کند اشغال سفارت آمریکا در شرایط انقلابی صورت گرفت و گر چه بسیار اشتباه و مصیبت بار بود، ولی در مجموع به تثبیت رژیم خمینی کمک کرد.

ولی خمینی مرد و انقلاب تمام شد و از آن پس می بایست رژیم به عقلانیت سیاسی بازگردد و برای نوسازی ایران و در راه تامین رفاه مردم، با همه کشورهای دنیا مناسبات دوستانه برقرار سازد.

خامنه ای حتی امروز، چهل و یک سال پس از به قدرت رسیدن آخوندهایی که خود را انقلابی می نامیدند، هنوز واژه دشمن را کنار نگذاشته و مرتبا مانند لنین و استالین شعارهای انقلابی سر می دهد.

خامنه ای است که هرگونه مذاکره با آمریکا را همچنان مردود می داند و حاضر نیست برنامه های اتمی و موشکی را کنار گذارد.

خامنه ای است که دست سپاهیان را باز گذشته و آن ها را آتش به اختیار کرده، تا هر شماری از مردمان را که بخواهند بکشند و یا به زندان اندازند.

خامنه ای است که حتی یک نهاد فرمایشی مانند مجلس شورای اسلامی را به یک دستمال کهنه پوسیده مبدل ساخته که باید به دور انداخته شود.

آخوند علم الهدی اکنون علنا و صریحا می گوید که مجلس دروازه حکومت است و سپاه پاسداران اختیار دارد هرکس را که می خواهد وارد کند و از ورود هرکس که نمی خواهد جلوگیری کند.

این ها را مردم ایران خوب می دانند و خوب می شنوند و خوب مشاهده می کنند.

و خامنه ای می داند که مردم می دانند و به همین سبب نیز بود که دستور تیراندازی صادر کرد و ایرانی کشت و دستش را به خون بیگناهان، یک بار دیگر اغشته کرد.

ولی همانگونه که با گذشت بیش از سی سال، یکی از دادیاران کشتار زندانیان سیاسی، پس از ورود به سوئد بازداشت و زندانی شد، سران حکومت و شخص علی خامنه ای بدانند و آگاه باشند که دست عدالت دراز است و بالاخره روزی گلوی آنان را نیز خواهد فشرد.

اورشلیم – شنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸ ، ۱۴ دسامبر ۲۰۱۹

8 دیدگاه‌

 1. یا سید علی خامنه ای و یا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بالطبع ملت ایران سید علی خامنه ای را هدف می گیرند و این هوش و ذکاوت و درایت و تصمیم و انتخاب ملت ایران ناشی از (آ) خوند یعنی قدرت خواندن ملت ایران است

 2. تعدادی جسد در سدی نزدیک سنندج پیدا شده است ۵ جنازه
  یک جسد در بیابان های سنندج پیدا شده است
  یک جسد در رود کارون
  یک جسد در بهمن شیر
  رادیو پیام اسراییل این اخبار را منتشر کنید رسانه‌های آمریکایی به دلیل معامله ملاها و ترامپ خفه شدند
  درود بر کارکنان زحمت کش شما

 3. این را باید در نظر داشت که خود ما آدمها از صفرها زنجیر درست می کنیم۰ تا به دست و پای دیگران ببندند۰ اگر توجه کنید زنجیر فلزی که آهنگری آنرا می سازد از تکه هایی ساخته شده که مانند صفر است وچندین و چندتای آنها که کنار هم قرار می گیرند به چیز سخت و محکمی تبدیل می شود۰ خامنه ایی این سید دزد , دژخیم که با کمک سپاه پاسداران و بسیج خود دست به جنایت می زند ,پیش از سال ۱۹۷۹ یک آخوند روضه خوان در مشهد بود که روضه پنج تومانی می خواند ولی حالا صاحب بیش از سد میلیارد دلار (۱۰۰ هزار میلیون) امول تارج شده مردم ایران است۰ یک اجنبی که نسل او به بنی هاشم می رسد و آنهم تیره ایی از قریش است۰ من به عنوان یک کاربر ساده که از او به عنوان<> یاد می کنم منظورم از این صفت آقا یا سرور نیست بلکه آن است تا همه بدانند که او از انیران (بیگانگان) است۰ آقای امیر ارجمند به عنوان یک دانشمند , کارشناس و روزنامه نگار برجسته هرگز در گفتگو ها و یا تفصیر هایش او را سیدعلی خامنه ایی نام ننهاده چون می دانند که این خود یک نوع نژاد پرستی است و اگر قرار باشد کسی را با عنوان سرور صدا کنیم همه مردم ایران آقا و سرور هستند۰ سرور ما یا Lord ما و یا به زبان آلمانی Herr ما آن مهربانو ویا مهربانی(واژه هایی برای خانم و آقا) است که با دست خالی به خیابان می رود و در مقابل پاسدار همان جنایتکاری با یونیفرم می ایستد و فریاد مرگ بر دیکتاتور سر می دهد! مردم ما با دیکتاتور پیچیده ایی در گیر شده اند۰ کسی که خود را نماینده الله در روی زمین می داند ولی بسیار دزد و شارلتان است۰ اگر او و دارو دسته اش را با جنایتکاران نازی مقایسه کنیم باور کنید که از آنها بدتر هستند۰ نازی ها آلمانی ها را در خیابانها تکه تکه نمی کردند۰ به هر حال این دیکتاتور هم سر نگون خواهد شد ولی امید وارم که مردم ما برای زمان پس از دیکتاتور هم برنامه ریزی کرده باشند۰ همانطور که جناب امیر در تفسیر خود نوشته اند که:” ایرانیان نخستین ملت خاورمیانه بودند که انقلاب مشروطیت را به راه اندختند” به ایده من نخستین مردم خاورمیانه هم باشند که به سیستم یک مرد یک کشور برای همیشه پایان دهند۰ منظورم من از این نوع سیستم همان روشی است که یک تن کشور را به نام پادشاه و امروز ولایت فقیه یا در ترکیه که و سوریه که جمهوری است در دست می گیرد و همه کاره یک کشور می شود و تا دم مرگ می خواهد بماند۰ ما ۲۵۰۰ سال شاهنشاهی داشتیم البته در میان آنها شاهان خوبی مانند کوروش داریوش یکم نادر کریم خان زند و رضا شاه بزرگ بوده اند که کارهای سود مندی برای ایرانزمین انجام داده اند۰ امروز عده ایی خواهان برگشت نظام پادشاهی (یک مرد یک کشور) هستند به این خیال که کشور ما هم مانند سوئد دانمارک هلند و یا انگلیس چنین نظامی با دمکراسی همراه خواهد بود ولی باور کنید اینطور نخواهد شد۰ بیائید از اسرائیل یاد بگیریم و سیستم پارلمانی داشته باشیم و پیش از همه چیز باید ما دمکراسی را یاد بگیریم که نمی گیریم!

 4. با با درود و تشکر فراوان از جناب امیر عزیز ، مثل همیشه زیبا فرمودید .
  همه ایران در پنجم دی ماه دست به دست هم دوباره به خیابانها خواهیم آمد و این بار آماده‌تر از قبل و هوشیارتر و این شمارش معکوس رژیم منحوس و فاسد آیت الله‌هاست . ( نئوهاگانا ایران )

 5. جناب منشه امیر سپاه سیاهی قرنهای بر این کشور یورش آورده و با روسیاهی به خاک مذلت اوفتاده ، این اراذل وحشی عرب بدوی از نوع روسی یا … نیز مستثنی نیستند، شما به سپاه روسیاهی بگوئید چهل سال خود و سرانشان زوزه کشیدید و در مقاطع مختلف یاجام زهر خوردید ویا چیزهایی از این قبیل تمام توان این زوزه کشان اینستکه به زنان ، مردان ، کودکان و افراد بیدفاع زور بگویند و آنها را به قل و زنجیر بکشند و مدام رهبرشان ازپشت سر آنها هاپ هاپ میکند که ما توانمند هستیم و قدرت داریم ، به سپاه سیاهی بگوئید زر زدن بس است موقع اقدام است اگر کوچکترین ذره ای از مردانگی و زنانگی در شما است آمریکا را به چالش بکشید تا برای هر سوراخ شما یک موشک حواله کند، به آنها بگویید امروز روز اقدام است ، چهل سال زوزه کشیدن بس است . آقای منشه امیر اگر رژیم کثیف و خونخوار حاکم بر ایران کوچکترین خطری برای امریکا و دنیا داشت حتی یکساعت تحمل نمیشد چه برسید به چهل سال

 6. علی خامنه ای و بیت رهبری و سایر شرکاء وی فقط وفقط به سازمان مخوف مافیای مذهبی خودشان جواب پس میدهند که سرکارشان آورده است وحکومتشان را برپا ساخته بمدت چهل سال نکبت بار ونه به ملت ایران ونه به قانون اساسی ونه به مجلس فرمایشی ونه به سایر نهادهای ذیربط.

 7. با عرض ادب خدمت جناب امیر نطق بسیار فصیح فرمودید اما جناب امیر فاشیست هیتلری هم بدون همایت جهانی و فدا کاری جهان غیر قابل شکست بود امروز مردم ایران همچون یهودیان در آن زمان دنبال قانون هستند اما در مملکتی که قانون و ابزار آقانونی در دست فاشیسم اخوندیست چگونه می شود هر دفعه مردم خواهان آزادی شده جوانان خون خود دهند اما گربه های چاق در اروپا ‌شرق غرب در فکر لقمه گوشت از این جوانان بی دفاع برای خود هستند این احتیاج بهمنم جهانی تا حکومت تا سر مسلح و همچون گیاه زردی که درخت را گرفته آرام آرام در حال کشتن روح و نیروی ایرانی است بود تم‌ها باغبان است تا با جدا کردن این زهره ریشه از درخت کمک تا درخت قد بکشد امیدوارم اسراهیل دست مسلح رژیم را فلج کرده یا جوانان ایرانی کمک کرده تا از خود دفاع کنند

 8. دیکتاتور علی خامنه ای خودش هم همانند روح الله خمینی و سایر شرکاء مافیای مذهبی دست نشانده و فرمانبر ابلیس و شیطان هست ولیکن کاری ویا حرفی نمیتواند بزند برخلاف دستورات مافوقش تا مرگش فرابرسد.

Comments are closed.