مردم ایران شایسته برخورداری از آزادی وحقوق مسلم انسانی شان در دنیا هستند

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، به هدف ارج نهادن به ارزش های انسانی در سخنرانی  خود در دانشگاه ایالتی کانزاس گفت: « آمریکا باید به سُنّت آمریکایی خود که معتقد است همه انسان‌ها با هم برابر آفریده شده‌اند و همه از حق زندگی، آزادی، و جست‌وجوی شادمانی برخوردارند ببالد»

وی افزود: «باور به این حقوق مسلم در عمق وجود ما آمریکایی‌ها ریشه دارد. ما از هرگونه زیر پا گذاشتن این حقوق، در هر جا و هر زمانی که باشد، بیزاریم و همه از جمله مردم ایران، نیز شایسته برخورداری از حقوق مسلم‌ خدادادی‌شان هستند»

پمپئو گفت : از همین رو است که من همیشه به نمایندگی از مردم ایران، مردم چین، و مردم ونزوئلا، که شانس و موقعیت ما را ندارند، حرف می‌زنم. آن‌ها هم به اندازه ما شایسته برخورداری از این حقوق مسلک خدادادی هستند.

وی افزود: «همین چهار ماه پیش، من کمیسیون حقوق مسلم را در وزارت خارجه ایجاد کردم. ما می‌دانیم که اگر به درستی بنیانگذاران خودمان را درک نکنیم، در آن شرایط امینت و جایگاه آمریکا در جهان کاهش پیدا می‌کند»

حکومت ایران بارها برای ایجاد تشنج و نفرت مردم ایران نسبت به امریکا گفته است که امریکا مردم ایران را در جنگ با خود هدف گرفته است و تنها قصد جنگ و کشتار مردم ایران را دارد .در حالیکه بارها مقامات امریکایی از حق از دست رفته مردم ایران دفاع کرده و مورد حمایت خود قرار داده است .

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، پیشتردر باره  ستار بهشتی، کارگر معترض ایرانی،که  در زمان بازداشت توسط حکومت ایران زیر شکنجه، کشته شد گفته بود که ستار بهشتی نماد آزادی برای مردم جهان است و امروز رابه یاد ستار بهشتی ،  به نام روز دوستی میان ایران و آمریکا به رسمیت می‌شناسیم .