مردم ایران مایوس ازحمایت رژیم در مقابله با ویروس  کورونا خود دست بکار شدند و شهرها را قرنطینه کردند

۲۲ استان ایران اعلام کرده اند به علت کورونا  مسافر نوروزی را نمی پذیریم و راههای ورودی استان ها را مسدود کرده و به جز خودروهای مواد غذایی و سوخت دیگر خودروها را به شهر راه نمی دهند

در شبکه های اجتماعی کاربران با نشان دادن فیلم هایی از تجمعات مردم در ورودی شهرهای آمل، پلدختر، قشم، ارومیه،به غیر بومی ها ی این شهرها اجازه ورود ندادند و شهررا  قرنطینه کردند.

۲۲ استان ایران اعلام کرده اند به علت کورونا  مسافر نوروزی را نمی پذیریم و راههای ورودی استان ها را مسدود کرده و به جز خودروهای مواد غذایی و سوخت دیگر خودروها را به شهر راه نمی دهند.

تا امروز استان‌های شمالی و شرقی و غربی و جنوب کشور از جمله گیلان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، و لرستان و جزایر قشم و کیش اعلام کرده‌اند که امکان ارائه خدمات به مسافران نوروزی را ندارند.

روز گذشته همچنین مرکز رسیدگی به امور مساجد ایران در بیانیه‌ای از “تعطیلی نماز جماعت در مساجد به علت شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی خبر داد”.

این مرکز حکومتی همچنین از مساجد خواست تا “حتی الامکان ائمه محترم جماعات از برگزاری اجتماعات اعم از مجالس ختم و جشن، و کلیه برنامه‌های جمعی خودداری فرمایند”.

هم چنین سازمان هواپیمایی کشوری دستور محدودیت پروازهای کیش را صادر کرده و گفت: پیرو تصمیم شورای عالی سلامت کیش و نامه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به معاون وزیر راه و شهرسازی، ضمن موافقت با محدود شدن پروازهای این جزیره، دستور منع فروش تور و بلیط صادر شد.

در لرستان که پیشتر استاندار این استان شیوع کورونا را تکذیب کرده بود  زنگ خطر “کورونا”به صدا درآمد؛ رسانه های داخلی نوشته اند: وضعیت استان لرستان مطلوب نیست.

هم چنین با افزایش  تعداد مبتلایان کرونا در استان آذربایجان شرقی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از سه رقمی شدن مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: استان باید قرنطینه شود.

هم زمان  آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان نیز  به ۶۳نفر افزایش یافت.رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: راهی جز قرنطینه نداریم.نباید کوتاهی کرد.

پس از قم و قزوین و گیلان بیمارستان صحرایی برای مبارزه با کرونا در ارومیه نیز به علت  افزایش بالای مبتلایان کورونا راه اندازی شد.

وضعیت بحران زده کرونایی ایران به علت نبود مواد ضدعفونی و هم چنین تجهیزات استاندارد برای کادر پزشکی و درمانی در بیمارستان های ایران مردم را نگران کرده است. ۴۱ درصد، مبتلایان به کرونا در کرمان از میان کادر پزشکی هستند.

گفتنی است حکومت لباس ویژه و استاندارد مقابله با ویروس کورونا را برای پزشکان و پرستاران ندارد و شماری زیادی از انان برای نجات مردم از کمترین وسایل از جمله سفره های یک بار مصرف به جای ماسک استفاده کرده و از جان خود مایه می گذارند.

گفتنی است تاکنون بیش از ۱۱ نفر کادر پزشکی تنها در استان گیلان جان باختند .

در روزهای گذشته تامین تجهیزات پزشکی برای کادر درمانی به یک مشکل عمده در چندین شهر تبدیل شده است. در برخی استان‌ها مردم و افراد نیکوکار به کمک دولت رفته‌اند این اقلام را تامین کنند.

یک دیدگاه

  1. با درود به دست اندرکاران رادیو پیام اسرائیل.
    بنده اهل استان مازندران در شمال کشور هستم. هموطنان بزرگوار لطفا به شمال مسافرت نکنید. شمال کشور دارای آب و هوای معتدل و مرطوب و مستعد رشد انواع ویروس است. دوستان گرامی ، مردم بطور خودجوش ورودی ها را بستند. اگر برخورد بدی از طرف مردم بومی با مسافران صورت میگیرد حتی کاری از سپاه و ارتش و دستگاه قضایی ساخته نیست و قادر به کنترل واکنش های مردم خودجوش بومی نیستند. پس لطفا فعلا مسافرت نکنید

Comments are closed.