مردم ایران و رسانه های همگانی آن کشور، روند شمارش آراء در انتخابات ایالات متحده را از نزدیک دنبال می کند

با آن که بسیاری از روزنامه های چاپ ایران، به مناسبت روز آدینه و آخر هفته انتشار نیافته، ولی توجه رسانه های خبر رژیم به روند شمارش آراء در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، همچنان در سطح بالایی قرار دارد و روز گذشته صفحه اول اکثر این رسانه ها به اخبار انتخابات اختصاص داشت و عکس های بزرگی نیز از ترامپ و بایدن انتظار یافت. این امر موجب ابراز ناخرسندی حسین شریعتمداری مدیر مسئول کیهان تهران قرار گرفت که از جمله نوشت: وقتی رهبر حکومت می گوید که برای رژیم فرق نمی کند کدامیک پیروز شود، چرا رسانه های داخل ایران، به چنین امری، این همه ابراز توجه می کنند.

روزنامه دولتی ایران نیز در صفحه اول خود نوشته بود: ایالات شکننده، سرنوشت انتخابات آمریکا در این دوره به ایالت های میشیگان، ویسکانسین، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، جورجیا، آلاسکا و نوادا  گره خورده است.بنابر گزارش ها رقابت ها در این ایالت ها بسیار نزدیک و شکننده است.

روزنامه آفتاب  وابسته به اصلاح طلبان  هم نوشته است: انتخابات آمریکا برگزار شد اما شاید همه چیز تازه آغاز شده باشد. دو رقیب شانه به شانه به در ایالت های کلیدی پیش می روند.

روزنامه اسکناس در تیتر اول صفحه خود در این باره  نوشته است: ترامپ می گوید : دموکرات ها رای من را دزدیده اند

روزنامه اقتصاد سرآمد نیز با تیتر درشت در صفحه نخست خود نوشته بود: پس از رای سرنوشت ساز انتخابات آمریکا : منافع ایـران بایدن یا ترامپ

روزنامه ابتکار وابسته به اصلاح طلب ها نیز نوشته است: انتخابات ایالات متحده برخلاف نظرسنجی‌ها با رقابت تنگانگ همراه بود

آخوند پور محمد دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز که در قتل عام، زندانیان سیاسی ۶۷ شرکت داشت، نیز  گفته است که شکست ترامپ از امدادهای الهی است

او تاکید کرد که مسئله ما و ریشه مشکلات ما درونی است و سیاست‌های بعضاً داخلی و مشکلات مدیریتی در کشور موجب بسیاری از کمبودها و چالش‌های اقتصادی و اجتماعی شده است.

همچنین مجتبی رضاخواه، نماینده اصولگرای تهران در مجلس نیز در توئیتر نوشت: «یکی از دلایل پیروزی ترامپ در سال ۲۰۱۶، رای ایالت میشیگان بود؛ اما این بار شیعیان میشیگان که چند ماه گذشته به ترور شهید سلیمانی اعتراض علنی کرده بودند، با بسیج علیه ترامپ، شکست وی در ایالت میشیگان و احتمالا انتخابات آمریکا را کلید زدند».

این نماینده مجلس مدتی بعد، این توئیت خود را حذف کرد اما کاربران با منتشر کردن تصویر توئیت او، انتقاداتی را به چنین اظهارنظری ابراز کردند.