مردم دلخوش بودند که پوشش زنده یک مسابقه ورزشی در رادیو را از زبان زن می شنوند، ولی باطل شد

پیشتر ادعا شده بود که اعطای اجازه به بانوی گزارشگر که به صورت زنده مسابقه فوتبال را پوشش دهد، نشانی از اعطای برخی آزادی ها به زنان می باشد. ولی اکنون معلوم می شود که این امید بیهوده بوده است

مقامات تندروحکومت ایران به رغم گزارش های گسترده در رسانه ها و فضای اجتماعی ، از پخش خستین گزارش زنده توسط یک گزارشگر زن از بازی فوتبال، در رادیو ورزش رژیم جلو گیری کردند.

پیشتر ادعا شده بود که اعطای اجازه به بانوی گزارشگر که به صورت زنده مسابقه فوتبال را پوشش دهد، نشانی از اعطای برخی آزادی ها به زنان می باشد. ولی اکنون معلوم می شود که این امید بیهوده بوده است.

به گزارش “تابناک ورزشی”؛ قرار بود رادیو ورزش، بازی چلسی و آژاکس در چهارچوب لیگ قهرمانان اروپا را با صدای یک گزارشگر زن به نام فرنوش جعفری روی آنتن زنده ببرد و دو کارشناس زن نیز این مسابقه را برای شنوندگان تحلیل کنند، اما این وعده با دخالت برخی مسئولان و مراجع تصمیم گیرنده، لغو شد. جالب اینکه هر دو کارشناس این برنامه نیز از چهره های برتر ورزش بانوان ایران محسوب می شدند؛ نیلوفر اردلان کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران که مدت هاست مجری ورزشی رادیو شده و البته گلاره ناظمی، یکی از برترین داوران زن کنونی فوتبال و فوتسال جهان که با توجه به حجابش در صحنه های بین المللی مورد توجه وسیع رسانه های خارجی قرار گرفته است.

مجری برنامه رادیو ورزش علت پخش  نشدن زنده بازی را عدم دسترسی به تصاویر بازی فوتبال اعلام کرده بود در حالی که جریان مسابقه از شبکه‌های مختلف غیرپولی از جمله شبکه پل ست لهستان با کیفیت اچ دی در حال پخش ماهواره‌ای بود و بعید بود که  تجهیزات صداوسیما برای دریافت تصاویر مسابقه با مشکلی مواجه شده باشد.

حکومت ایران سال هاست که  از ورود زنان به ورزشگاه ممانعت  کرده است هم اکنون نیز در رسانه ملی حداقل در بخش “صدا” نیز در اجرای کوچکترین سیاست رسانه‌ای خود در بخشی همچون ورزش صاحب اختیار نیست و کار به جایی کشیده که مدیران اغلب بی کفایت و در حال نزول در این مجموعه عریض و طویل، حتی توانایی پیاده کردن ناچیزترین ایده‌هایشان را نیز ندارند.