اعتراضات گسترده مردم لردگان؛ دفتر امام جمعه به آتش کشیده شد

در لردگان، به دنبال مبتلا شدن ده‌ها تن از اهالی به بیماری ایدز، به علت به کار گرفتن سرنگ آلوده از سوی ماموران دولتی، از بامداد امروز درگیری‌های خونینی میان نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران با مردم درگرفته است که در گزارش های تایید نشده آمده است که چند تن کشته شده‌اند و مردم در محاصره کامل قرار دارند و به افراد بیرون اجازه ورود داده نمی‌شود و همچنین مردم روستاها و شهرستان لردگان دست تنها به درگیری ادامه می‌دهند.

در فیلمهایی که بر روی شبکه های اجتماعی منتشر شده‌اند، مردم به پاخاسته لردگان، دفتر امام جمعه آن شهر را به آتش کشیده‌اند.

به موجب گزارش‌های پیشین، در روستای چنارمحمود لردگان در نتیجه به کار گرفتن سرنگ های آلوده به بهانه آزمایش قند خون، بیش از ۲۰۰ تن به ویروس اچ آی وی مبتلا شده‌اند. مردم معترض در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع زدند.

گفته می‌شود فاجعه عمیق و دردناک است و برای روستاهای دیگر نیز اتفاق مشابه رخ داده است. در شهرستان لردگان کارگزاران رژیم این فاجعه را گردن یکدیگر می‌اندازند و در نهایت هم گناه را به گردن مسئول بهداشت روستا انداختند.

گفته می‌شود که چند روز پیش از سوی اداره بهداشت روستا برای تست انسولین و آزمایش و فشار خون رایگان، به روستاها رفته‌اند و با استفاده عمدی از  آمپول‌هایی که آغشته به ویروس ایدز بوده آنان را مبتلا به اچ آی وی می‌کنند.

قیام عشایر مردم لردگان در اعتراض به هولوکاست لرها در ایران، که در آن صدها زن و‌ مرد و کودک بر اثر بی‌مبالاتی حکومت دچار نسل کشی شده اند در بسیاری از رسانه ها خبر ساز شده است.

نیروهای امنیتی و سرکوبگر سپاه با تیراندازی و شلیک گاز اشک‌آور به سوی معترضان در لردگان چهارمحال و بختیاری به مردم حمله ور شدند.

مردم به پاخاسته لردگان با سردادن شعار “غیرت بختیاری حرف و حدیث ندارد” با گارد ویژه درگیر شده و بنابر گزارشهای رسیده که هنوز صحت آن تایید نشده است، ۳ تن از معترضین کشته و بسیاری زخمی شده‌اند. در فیلمهای منتشر شده از قیام مردم لردگان، نیروهای انتظامی با دیدن اتحاد و انسجام بین مردم از ترس پا به فرار گذاشته اند.

 

یک دیدگاه

Comments are closed.