مردم سربندر در اعتراض به خسارات گسترده سیلاب به خانه‌ها و کسب‌وکارها به خیابان آمدند

پس از وقوع گسترده سیل در خوزستان، و بی توجهی مقامات حکومت ایران به این منطقه، شماری از مردم سربندر در این استان در اعتراض به آب‌گرفتگی گسترده پس از باران در محلات و خیابان‌ها و ورود سیلاب به منازل خود به خیابان آمدند  و خواستار جبران خسارت‌های ناشی از سیلاب به منزل و کسب و کارهای خود شدند.

فرماندار ماهشهر نیز ر جریان سیل و آب‌گرفتگی طی پنج روز گذشته،اعلام کرده بود که  دست‌کم ۵ هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده از آب‌گرفتگی در شهرستان ماهشهر شناسایی شده‌اند.

به گزارش منابع محلی در خوزستان، مردم سربندر در جریان این تجمع که در منطقه بلوکی‌ها، منطقه‌ای که با گذشت بیش از پنج روز از بارندگی‌ها همچنان درگیر آب‌گرفتکی معابر و خانه‌هاست، شعارهایی علیه شهردار و شورای شهر و نماینده شهر خود در مجلس سر دادند.

از جمله این شعارها، شورای شهر حیا کن، سربندر را رها کن و شهردار باید گم بشه. بود که  معترضان در جریان تجمع شامگاه پنج‌شنبه در سربندر سردادند.

در جریان بارندگی پنج روز پیش، بخش گسترده‌ای از ماهشهر، سربندر، شهرک جراحی و همچنین شهرهای اهواز، رامشیر و امیدیه به زیر آب رفت و سیلاب در بسیاری از مناطق وارد خانه‌های مردم شد.

در گزارش منابع محلی آمده است  که تعدادی از خانه‌ها از جمله در شهرک جراحی بر اثر آبگرفتگی فروریخته است و خانه‌های بسیاری نیز دچار خسارات شده است. علاوه بر این وسایل الکتریکی و الکترونیکی و همچنین لوازم خانگی مردم در این شهرها سوخته یا دچار آسیب و تخریب شده است.

علاوه بر منازل، ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد وقوع سیل در سربند، جراحی و دیگر مناطق ماهشهر علاوه بر آب‌گرفتگی خانه‌ها و معابر، به بسیاری از کسب‌وکارها از جمله فروشگاه‌ها نیز آسیب‌زده است.

مجتبی یوسفی، نماینده مجلس نیز در این باره گفته بود: با مبلغ وام ۱۴۹ میلیون دلار و ۱۲۷ میلیون دلاری که بانک جهانی داده بود تا مشکل فاضلاب اهواز و شیراز حل شود چه کردید ؟».