مردم لبنان در اعتراض به نامگذاری خیابانی به نام قاسم سلیمانی در بیروت به خیابان آمدند و علیه حزب الله و حکومت ایران شعار دادند

خبرگزاری  العربیه در این باره نوشته است:  اعتراضات مردم خشمگین و عزادار لبنان از آنجا آغاز شد که وقتی  از خواب بیدار شدند با تابلوی جدیدی در یکی از معابر اصلی در پایتخت بیروت روبرو شدند که به  نام خیابان قاسم سلیمانی، نامگذاری و نام شهرداری الغبیری زیر آن نوشته شده بود،  این تغییر نام ناگهانی در یکی از معابر اصلی خشم مردم لبنان را در پی داشته و به خیابان آمدند.

پیشتر هم در پی انفجار در بندر بیروت، عده زیادی در تظاهرات علیه نیروهای حزب الله در لبنان، علیه حکومت ایران نیز شعار سر داده و این حکومت را به دخالت در امور داخلی خود محکوم کردند.

تحولات اخیر لبنان نشان‌دهنده خشم شمار زیادی از مردم این کشور از دخالت ایران و حمایت اقتصادی آن از گروه حزب الله لبنان در این کشور است که اعتراض به نام‌گذاری خیابانی در این شهر به نام فرمانده سابق سپاه قدس، می‌تواند ادامه همان روند اعتراضی باشد.

هم‌زمان با کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق، شورای شهر تهران نیز  با طرح دوفوریتی نام بزرگراه رسالت را تنها دو روز بعد از کشته شدن قاسم  سلیمانی به نام وی تغییر داد. همچنین رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، نام «فرهنگ‌سرای بهاران» را  به  سلیمانی، تغییر داد. این تغییرات به ورزشگاهها نیز کشیده شد و نام   ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال ماشین‌سازی تبریز،  نیز به نام قاسم سلیمانی تغییر کرد.

نام و زندگی نامه قاسم سلیمانی به سیستم آموزش و پرورش ایران نیز کشیده شد و درسی اجباری به نام وی در کتب درسی مدارس ایران منتشر شده است .

ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز روز ۱۳ دی ماه را به نام قاسم سلیمانی که به رهبر تروریست های جهان مشهور است نام‌گذاری کرد.

علیرغم این تغییرات و اعلام احترام از سوی حکومت به قاسم سلیمانی،  شمار زیادی از رسانه‌های عربی و انگلیسی‌زبان،اعلام کردند:   ساعاتی پس از شنیدن خبر کشته شدن قاسم سلیمانی و همراهان وی، عده ای از شهروندان عراقی در خیابان‌های بغداد و شماری از مردم و اپوزیسیون سوریه در شهرهای مختلف و از جمله ادلب  که شاهد کشتار کودکان و مردم دیارشان بدست قاسم سلیمانی بودند ، به شادمانی و پخش شیرینی پرداختند.