مردم ونزوئلا از گرسنگی و بیماری رنج می برند، ولی حزب الله در آن کشور مواد مخدر و اسلحه قاچاق می کند

یکی دیگر از رشته عملیات حزب الله لبنان در ونزوئلا، قاچاق اسلحه و فروش آن به گروه های مافیایی می باشد

در همان حال که مردم ونزوئلا از کمبود مواد غذایی رنج می برند و بیماری های واگیردار در آن کشور شیوع یافته، فرمانده پیشین سرویس اطلاعاتی ونزوئلا از ابعاد فعالیت های نامشروع حزب الله در ونزوئلا پرده برداشت و از جمله فاش ساخت که حزب الله در ابعاد گسترده، در ونزوئلا به عملیات قاچاق مواد مخدر مشغول است و به یک رشته عملیات مافیایی می پردازد.

پیشتر، منابع اطلاعاتی ایالات متحده فاش ساخته بودند که حزب الله، به هدف قاچاق مقادیر کلان مواد مخدر به داخل ایالات متحده، مراکزی در ونزوئلا و چند کشور دیگر آمریکای لاتین و از جمله کشورهای آمریکای جنوبی برپا کرده است.

یکی دیگر از رشته عملیات حزب الله لبنان در ونزوئلا، قاچاق اسلحه و فروش آن به گروه های مافیایی می باشد.

رئیس پیشین سرویس اطلاعاتی ونزوئلا که هوگو کارواخال نام دارد، سالیان دراز می کوشیده این گونه عملیات نامشروع حزب الله در کشور خود را متوقف کند، ولی بر این عقیده است که حزب الله به این گونه اقدامات ادامه می دهد و تاکنون سود کلانی به جیب زده که صرف عملیات تروریستی علیه اسرائیل و دیگر مخالفان حکومت اسلامی ایران می سازد.

این رئیس اطلاعاتی پیشین ادعا می کند که در دوران حکومت مادورُ در ونزوئلا، عملیات غیرقانونی حزب الله گسترده تر شده بود. مادورو که به تقلب در شمارش آراء در انتخابات ریاست جمهوری متهم گردیده، اکنون به نزاع سختی با خوان گوایدو درگیر است که او را مخلوع کرده، ولی مادورو حاضر به ترک کرسی ریاست جمهوری نیست.