مردم پیکر مهسا(ژینا)امینی را همراه با سر دادن شعار مرگ بر خامنه ای و پاره کردن تصاویر خامنه ای به خاک سپردند

صبح امروز(شنبه)مراسم خاکسپاری مهسا(ژینا)امینی دختر جوانی که سه روز پس از دستگیری توسط گشت ارشاد در بیمارستان درگذشت برگزار گردید.

بر پایه گزارش های مردمی و ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی جمعیت انبوهی از مردم در شهر سقز در استان کردستان و شهر زادگاه ژینا در این مراسم شرکت کردند و با سردادن شعارهای ضد حکومتی به قتل مهسا امینی اعتراض نمودند.

در هنگام به خاکسپاری مهسا امینی مردم شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای را سر می دادند.

در برخی از ویدئوها نشان داده شده که نیروهای سرکوبگر رژیم با شلیک گلوله به سمت مردم چند تن از شرکت کنندگان را نیز زخمی نمودند.

حاضران با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای انزجا خود از رژیم را نشان دادند.

همچنین معترضان اقدام به پرتاب سنگ به یکی از تصاویر بزرگ خامنه ای و پاره کردن آن کردند.

نیروی انتظامی می‌گوید که خانم امینی در حین برگزاری کلاس‌های ارشادی دچار «عارضه قلبی ناگهانی» شده است.

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، نیز روز شنبه در گزارشی بر اساس «بررسی اولیه پزشکی قانونی» مدعی شد که علت مرگ مهسا امینی «عارضه قلبی» بوده و «او در پنج سالگی تومور مغزی عمل کرده و مبتلا به بیماری صرع و دیابت نوع یک بوده است.»

این در حالی است که خانواده خانم امینی در روزهای اخیر از جمله در گفت‌وگو با رادیوفردا ضمن رد هر گونه بیماری، از سلامت کامل او پیش از بازداشت خبر داده‌اند. دایی مهسا امینی نیز در مصاحبه‌ای بیماری‌های پیشین او را تکذیب کرده است.

مهسا امینی که همراه با خانواده‌‌اش برای دیدار با خویشاوندان از سقز به تهران سفر کرده بود، روز ۲۲ شهریور ساعاتی پس از بازداشت به دست ماموران گشت ارشاد به کما رفت و پس از سه روز در بیمارستان جان باخت.