مرضیه هاشمی در دادگاه واشنگتن دی سی ایالات متحده حاضر شد

فرزند , خانم هاشمی , اعلام کرده که او برای ادای شهادت در رابطه با یک پرونده بازداشت شده که ماهیت این پرونده اعلام نشده است

مرضیه هاشمی خبرنگار  پرس تی وی ایران است که به وسیله پلیس فدرال آمریکا بازداشت شد.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در گزارشی از این رخداد می گوید اف بی آی همچنان درباره شرایط خانم هاشمی از جمله اتهاماتی که  منجر به بازداشت او شده سکوت کرده است.

مرضیه هاشمی با نام اصلی ملانی فرانکلین متولد آمریکاست.

براساس گزارش‌ها برای دیدار با بستگان خود به آمریکا آمده بود که یکشنبه گذشته بازداشت شد. اما دلیل بازداشت وی نامشخص است و مقامات آمریکا هنوز توضیحی در این باره ندادند.

با این حال فرزند خانم هاشمی اعلام کرده که او برای ادای شهادت در رابطه با یک پرونده بازداشت شده که ماهیت این پرونده اعلام نشده است.

فاکس نیوز  می‌گوید قاضی پرونده جمعه دیروز دستور داده که تنها بخشی از اطلاعات مربوط به این پرونده امکان انتشار پیدا کند.

بر این اساس خانم هاشمی به ارتکاب هیچ جرمی متهم نشده و پیش‌بینی می‌شود که دولت ایالات متحده وی را بلافاصله پس از ادای شهادت در برابر هیات منصفه هایی که درباره نقض قوانین آمریکا تحقیق می کند آزاد کند.

پرس تی وی شبکه انگلیسی زبان متعلق به حکومت جمهوری اسلامی است.

این رسانه روز جمعه گزارش داد که از فرزندان مرضیه هاشمی نیز خواسته شده تا در دادگاه شهادت بدهند .

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی درباره بازداشت مرضیه هاشمی گفته ایران هم در این مورد معامله به مثل خواهد کرد.

در حالی که جمهوری اسلامی در بازداشت روزنامه نگارانی که به ایران سفر میکنند ید طولایی دارد و نیاز به توضیح آقای ظریف در این مورد نیست .

نمونه همین بازداشت ها  جیسون رضاییان خبرنگار واشنگتن پست در ایران است که با بستن قرارداد برجام از زندان ایران آزاد شد و حال هم یک میلیارد دلار در دادگاه آمریکا از جمهوری اسلامی تقاضای غرامت کرده است .