مرکل در پارلمان اروپا از ایده ارتش اروپایی حمایت کرد

پیش از خانم مرکل امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با اشاره به خطر های فزاینده خواستار چنین ارتشی شده بود

صدراعظم آلمان در پارلمان اروپا از ایده ارتش اروپایی حمایت کرد اقدامی که دونالد ترامپ با آن به شدت مخالف است.

خانم مرکل همچنین از اروپاییان خواست شمار بیشتری از پناهندگان را بپذیرند.

صدر اعظم آلمان در سخنان خود در پارلمان اروپا از ایده رئیس جمهوری فرانسه برای ایجاد یک ارتش اروپایی حمایت کرد و خواستار تشکیل یک ارتش واقعی اروپایی شد ضمن تاکید بر اینکه چنین ارتشی با ناتو مغایرتی نخواهد داشت افزود که اگر اروپا یک ارتش واحد و سیستم تسلیحاتی واحدی داشته باشد میتواند با قدرت بیشتری در ناتو حضور یابد.

به اعتقاد رئیس دولت آلمان یک ارتش مشترک اروپایی موفق خواهد شد که جنگ تازه ای در اروپا در نگیرد.

پیش از خانم مرکل امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با اشاره به خطر های فزاینده خواستار چنین ارتشی شده بود.

او در این راستا به خطر از جانب روسیه حمله ها و نفوذ سایبری و دخالت خارجی در روند انتخابات و تصمیم رئیس جمهوری ایالات متحده برای خروج از پیمان موشکی  ۱۹۸۷با روسیه اشاره کرده بود.

دونالد ترامپ در یک پیام توییتری به امانوئل مکرون تاخت و ایده تشکیل ارتش اروپایی را بسیار توهین‌آمیز خواند و گفت اگر آمریکا نبود امروز فرانسوی‌ها آلمانی صحبت می‌کردند.

ولی در مقابل ولادمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت طبیعی است که اتحادیه اروپا به عنوان یک بلوک اقتصادی قدرتمند ارتش واحدی هم داشته باشد.

خانم مرکل در سخنرانی خود در پارلمان اروپا باردیگر خواستار هرچه زودتر تشکیل شورای عالی امنیت اتحادیه اروپا شد زیرا به گفته او اروپا دیگر نمی‌تواند پشتیبانی دیگران حساب باز کند و از کشورهای اروپایی خواست پناهجویان بیشتری را پذیرا باشند.