جهاد اسلامی در غزه: سرزمین اسرائیل مال اسلام است و مبارزه تا نابودی آن ادامه دارد

سازمان های فلسطینی با فراخوانی گسترده، از اهالی غزه و کرانه باختری رود اردن دعوت کرده بودند علیه موجودیت اسرائیل به تظاهرات خشونت بار بپردازند

سازمان های ترور فلسطینی، به مناسبت آن چه که “یوم النکبه” یا روز مصیبت می نامند، در سالروز برپایی دوباره کشور اسرائیل، تظاهرات خشونت باری در خط مرزی با اسرائیل به راه انداختند. گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین اعلام داشت که این مبارزه، تا هنگام نابودی اسرائیل ادامه خواهد یافت و مسلمانان بر همه این سرزمین مسلط خواهند شد.

روز گذشته، چهارشنبه، مصادف با سالروز استقلال دوباره اسرائیل، بر حسب تقویم میلادی بود و سازمان های فلسطینی با فراخوانی گسترده، از اهالی غزه و کرانه باختری رود اردن دعوت کرده بودند علیه موجودیت اسرائیل به تظاهرات خشونت بار بپردازند. ولی راه پیمایی ها در کرانه باختری، به صورت آرام برگزار شد و حادثه سویی رخ نداد.

وزارت بهداشت حماس اعلام کرد که حدود پنجاه نفر در غزه در جریان این اغتشاشات زخمی شده اند که برخی از آن ها به علت اصابت گلوله زنده بوده است.

ارتش اسرائیل به سربازان دستور داده بود که تا حدامکان، از تیراندازی با گلوله های واقعی خودداری ورزند تا کسی کشته نشود. این دستور موثر واقع شد و کسی از میان آشوبگران فلسطینی کشته نشد.آگاهان می گویند که از میان پنجاه نفر زخمی های اعلام شده در غزه، بی تردید شماری از آنان در نتیجه استنشاق دود غلیط لاستیک هایی که آتش زده بودند آسیب دیده اند.

سربازان اسرائیل در اکثر موارد از گلوله های پلاستیکی و دیگر وسائل ضد شورش استفاده کردند تا کسی کشته نشود. حدود ده هزار نفر فلسطینی در اغتشاشات روز گذشته شرکت داشتند.

خبرگزاری های حکومت اسلامی در گزارش های خود، اغتشاشات دیروز را “راه پیمایی میلیونی” توصیف کردند.
فلسطینیان می گویند که در طول بیش از یک سال آشوب در خط مرزی، دست کم دویست نفر قربانی داده اند  ولی این شیوه مبارزه با اسرائیل را هرگز رها نخواهند کرد.

با این همه، در جریان اغتشاشات روز گذشته، گروهی از ماموران رسمی حماس که جلیقه زرد به تن داشتند، می کوشیدند تظاهرکنندگان را از نزدیک شدن به جدار مرزی اسرائیل باز دارند. ولی ده ها تن از آشوبگران این دستور را نادیده گرفته و کوشیدند جدار مرزی را پاره کنند و سربازان اسرائیلی ناچار به تیراندازی شدند. در چندین مورد، بطری های آتشزا  و مواد انفجاری نیز توسط فلسطینیان به سوی سربازان اسرائیلی پرتاب شد.

یکی از سرکردگان گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین به نام خضر حبیب، در سخنرانی تحریک آمیز خود خطاب به آشوبگران گفت: «مردم فلسطین ضمن محکوم کردن جنایات صهیونیستی، اعلام می دارند که سراسر سرزمین فلسطین متعلق به آنان است و آن ها برای گرفتن حق خود به پا خاسته اند». او گفت: «فلسطین مال فلسطینیان است. دریای این سرزمین، مال فلسطینیان است. آسمان و زمین هم مال ماست و هرگز از آن صرفنظر نخواهیم کرد».

خلیل الحیًّه  از سرکردگان حماس نیز گفت که ملت فلسطین هرگز از حق خود عدول نخواهد کرد.
حضر جبیب در ادامه سخنان خود، مردم اسرائیل را که از سه هزار سال پیش در این سرزمین ساکن بوده اند، “بیگانه” نامید و گفت: «همه این خارجیان را باید بیرون کنیم».

گروه جهاد اسلامی آزادی فلسطین، دست نشانده حکومت اسلامی ایران است و آگاهان سیاسی می گویند که یکی از هدف های به راه انداختن آشوب در مرزهای اسرائیل، به شکست کشاندن طرح صلح پرزیدنت ترامپ می باشد که قرار است در هفته های آینده رونمایی شود.

آشوب های روز گذشته فلسطینی ها در نوار مرزی غزه

2 دیدگاه‌

  1. سرزمین اسرائیل سرزمین ما یهودیان است ، ما بیش از سه هزار سال است که در اسرائیل زندگی میکنیم ، یعنی زمانی که اسلام وجود نداشت و اعراب در شبهه جزیره عربستان به ذات اصلی خود یعنی بادیه نشینی و صحرا گردی مشغول بودند . متاسفانه از زمان به وجود آمدن اسلام همیشه اعراب چشم طمع به سرزمین ما داشتند چه در زمانی که محمد قبله خود را اورشلیم قرار داد و ناگهان به مکه تغییر پیدا کرد و چه در زمان سفر تخیلی محمد از مکه به اورشلیم و بعد به آسمان رفتنش کنار کوتل همعراوی عزیزمان که نشان دهنده ی ذات فریبکارانه‌ی اسلام است و چه در زمان مصادره کردن اموال یهودیان مکه و اسرائیل و تمام نقاط دیگر به دست مسلمانان همه نشان دهنده‌ی آن است که این اعراب و مسلمان‌ها هستند که همیشه به سرزمین و مال و دارایی یهود چشم داشته اند . اما تا زمانی که من و امثال من زنده هستیم هیچ انسانی نمیتواند به سرزمین و اموال یهودیان کوچکترین تعرضی داشته باشد چون دستش را قطع میکنیم . ( כל ישראל ערבים זה לזה )

  2. خُب من به اسلام احترام میزارم اماّ برخی از مسلمانان به راستی بد سِرِشت و وحشی ھستند۰ تنها سرمقاله را بخوانید و قضاوت کنید۰ به ھر حال اسرائیل خواستگاہَ ھمه اَدیان یکتاپرستی است، پس ھر شخصی که با اسرائیل بجنگد به راستی که پروردگار بیھمتا را به جنگ فرا خوانده۰ چه گناهی از این بدتر؟!

Comments are closed.