مسؤولان “خانه سینما” خطاب به حکومت: بجای پرداختن به لباس بازیکنان، به فکر رفاه هنرمندان باشید

   هیات مدیره خانه سینما در این بیانیه اعلام کرد :  انتساب دستورالعمل طراحی پوشش هنرمندان به این نهاد صنفی را “نیت ناصواب” و تلاش برای حذف تشکل مدنی و غیردولتی سینماگران دانسته و از چنین اقدامی برائت جست

در پی واکنش تندروهای حکومت به انتشار  لباس و آرایش متین ستوده، بازیگر سینما، در جریان اکران خصوصی فیلم “مسخره باز”  در فضای اجتماعی که آن را “نامتعارف” و خلاف موازین اسلامی توصیف کرده بودن و خواهان طراحی اونیفورم اسلامی برای هنرمندان شده بودند .هیات مدیره خانه سینما با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به جای پرداختن به نوع پوشش هنرمندان  بهتر است مسائل معیشتی، موارد رفاهی، بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی، بیمه بیکاری و از کار افتادگی اهل هنر را در رئوس برنامه هایتان قرار دهید .

هیات مدیره خانه سینما در این بیانیه اعلام کرد :  انتساب دستورالعمل طراحی پوشش هنرمندان به این نهاد صنفی را “نیت ناصواب” و تلاش برای حذف تشکل مدنی و غیردولتی سینماگران دانسته و از چنین اقدامی برائت جست.

در این بیانیه امده است : خانه سینما به خلاف آنچه در اخبار منعکس شده، از تصمیم سازمان سینمایی برای تبیین آیین‌نامه پوشش هنرمندان در مجامع مطلع نیست و مورد هیچ مشورتی در این زمینه نیز قرار نگرفته است. تکرار چنین رویه‌ای این استنباط را برای اعضای بزرگترین و تنها نهاد صنفی و سینمای ایران به وجود می‌آورد که گویی اراده مشخصی در صدد کمرنگ کردن و بلکه حذف تشکل مدنی سینما در کشور است که اگر چنین باشد یقینا نیتی ناصواب است.

متین ستوده که پیشتر به علت نوع پوشش اش به دادسرا احضار شده بود و با قرار کفالت آزاد شد . در اینستاگرام  با اعلام این که قصد هنجارشکنی نداشته، از “خانواده‌های شهدا” و هموطنانی که خاطرشان مکدر شده، عذرخواهی کرد.