مسئول سرکوب مردم ایران در جنبش ۸۸ ، در نامه ای به حسن روحانی درباره برخورد با هواداران اش  در ۲۲ بهمن اعتراض کرد

اشاره به ‘سرکوب آبان ۹۸’ در نامه سرگشاده احمدی‌نژاد به روحانی درباره برخوردهای امنیتی  هشدار داد .

احمدی نژاد با اعلام مراتب اعتراض خود نسبت به برخورد قهرآمیز با گروه‌هایی از مردم در روز ۲۲ بهمن، مراتب اعتراض خود را در نامه ای به حسن روحانی اعلام نمود.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران، در نامه‌ای به حسن روحانی، به محدودیت‌های امنیتی برای برگزاری مراسم سالگرد انقلاب ایران در نزدیکی خانه خود اعتراض کرده است.

در روز ۲۲ بهمن عده‌ای از هواداران رئیس‌جمهور پیشین ایران در نزدیکی خانه او در محله نارمک تهران تجمع کردند.

وی در این نامه  گفته که ماموران در مواردی تجمع‌کنندگان را کتک زده‌اند. و “شدت برخورد به حدی بود که برخی از جانبازان حاضر در پشت موانع دچار مشکل تنفسی شدند.”

احمدی‌نژاد در ادامه افزوده است :  “یک ستاد در وزارت کشور” در آستانه این تجمع با گروه‌ها و افرادی که قصد برگزاری آن را داشتند تماس گرفته و آنها را تهدید کرده بود.

وی  از شرایط “فاجعه‌بار” اقتصادی انتقاد کرده و آن را محصول برنامه‌ریزی دولت حسن روحانی و “همراهی کامل دیگر نهادها” دانسته و آرزو کرده “همین جدّیتی که برای متهم کردن و سرکوب مردم در مقاطع مختلف از جمله آبان ۹۸ و سپس تلاش برای توجیه اقدامات خلاف به کار می‌رود، در تدبیر عالمانه و اداره بهتر و مردمی‌تر کشور و حل مشکلات به کار رود”.

وی در این نامه  همچنین “سرکوب مردم در مقاطع مختلف از جمله آبان ۹۸” انتقاد کرده است.

احمدی نژاد در حالی این سخنان را بیان کرده است که خود در جریان تقلبی که در سال ۸۸ ، شمار زیادی از مردم را به علت اعتراض به زندان انداخت و مورد شکنجه و تجاوز قرار داد .

وی در آن هنگام  به مناسبت پیروز اعلام شدن در انتخابات ریاست جمهوری  گفته بود:  «ملت ایران یکپارچه‌است در یک مسابقه فوتبال ۵۰ هزار، ۷۰ هزار تماشاچی می‌روند آن کسی که تیمش باخته عصبانی است و به هر دری می‌زند، در ایران در انتخابات ۴۰ میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین‌کننده اصلی بودند حالا ۴ تا خس و خاشاک در این گوشه‌ها یک کاری می‌کنند. بدانید که این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آن‌ها نخواهد گذاشت.

از جمله دیگر اقدامات احمدی نژاد در آن زمان حبس خانگی میر حسین موسوی و زهرا رهنورد و کروبی است .

پنج سال پیش ،  خامنه‌ای برای نخستین بار با اشاره به جنبش سبز مردم ایران، آن را “انقلاب رنگی” خواند، و آن‌را «کودتای رنگین ناموفق آمریکایی» توصیف کرد، پاسدار احمدی مقدم نیز آن را کودتای انتخاباتی نامید .