مسن ترین نماینده مجلس، در خطاب به خامنه ای، از ستمگری های رژیم گله می کند

عبدالرضا هاشم‌زایی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس

مسن ترین نماینده مجلس شورای اسلامی، در خطاب غیر مستقیم به علی خامنه ای از عدم توجه حکومت به مردم و گسترش فقر و فساد در جامعه و نبود عدالت اجتماعی و امنیت در ایران  شکایت کرد و گفت: چرا تاکنون تلاش نکرده ایم که مردم را درک کنیم .کشور را فساد فراگرفته وتاکنون کاری برای مردم انجام نداده ایم.

عبدالرضا هاشم‌زایی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس،  حکومت ایران می گوید: با وجود اینهمه نابسامانی در جامعه و فساد و فقر و بیکاری و نبود امنیت  «آیا ما حکمرانان خوبی بودیم ؟هنر یک حکومت این است که زخم‌ها را مداوا کند، نه اینکه آنها را رها کند»؟

عبدالرضا هاشم‌زایی، گفت : باید برای کمک به این کشور قانون اساسی  بازنگری شود .حکومت بین خود و مردم شکاف عمیقی ایجاد کرده است و به هر دلیل غیر قانونی در زندگی شخصی آنان دخالت می کند.

هاشم زایی  درباره فساد فراگیر در ایران افزود: «امروز ابعاد فساد بزرگ‌تر و دامنه اجتماعی آن بزرگ‌تر شده است و شهرت و اعتبار ساختار را کاملا مخدوش ساخته است. مشکل کجاست؟ چرا با وجود این همه برخورد قضایی و امنیتی با این مقوله حتی در کاهش نسبی فساد اثری ندیده‌ایم. علت چیست؟»

وی گفت:  شماری از مشکلات کشور از آستانه بحران گذشته است در حوزه فساد در بسیار از متغیرها به بحران رسیده و مأموریت سیاست به جای همگرایی، واگرایی است.

هاشم‌زایی افزود: «چرا اولویت اصلی سیاستمداران مردم نیستند؟ مردم کجای تصمیم‌گیری کشور قرار گرفته‌اند؟ گروه‌های سیاسی مدام از مردم مایه می‌گذارند و نظر خودشان را به جای نظر مردم مطرح می‌کنند، به راستی نظر مردم درباره سیاست‌های کشور را از چه طریقی می‌توان دریافت؟ آیا رفراندوم راه حل خوبی نیست ؟»

هاشم‌زایی خاطرنشان کرد که «جریان مخالف دولت تلاش می‌کند بحث‌های مخاطره‌آمیز و تصمیم‌گیری‌های بزرگ به دولت واگذار شود تا در صورت عدم موفقیت با شماتت دولت، حاکمیت تبرئه شود.

وی در خصوص  مذاکرات هسته‌ای گفت:  گرچه دولت حسن روحانی تأکید کرده بود که رهبر جمهوری اسلامی همواره در جریان تمام جزئیات مذاکرات هسته‌ای قرار گرفته بوده، اما علی خامنه‌ای پس از خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که شرایط مورد نظر او در این توافق رعایت نشده و مذاکره‌کنندگان نیز از خطوط قرمز معین‌شده عبور کرده‌اند.یعنی چه ؟

یک دیدگاه

  1. باور نکنید که این شخص دلش برای مردم ایران سوخته که چنین می گوید. فقط جنگ‌ زرگری است، تا شخصی جانی، آدم کش، سادیستی، اختلاسگر و لقمه حرام نباشد هرگز به مجلس آخوند پاسداری راه پیدا نمی کند. اگرچه اعترافات این جانی نشان دیگری از فساد و جنایت فراگیر رژیم جبار جنایتکار است.

Comments are closed.