مشاوران امنیت ملی اسرائیل و آمریکا، پس از رایزنی: برای مقابله با رژیم ایران در منطقه، تلاش بیشتر می شود

رایزنی بین اسرائیل و ایالات متحده درباره امور امنیتی منطقه به طور مداوم جریان دارد

مشاور امنیت ملی اسرائیل، مئیر بن شیریت که به کاخ سفید دعوت شده بود، با همتای آمریکایی خود به نام رابرت اوبرایان در مورد فتنه گری های رژیم ایران به مشورت پرداخت و در پایان آن طرفین اعلام کردند که رویارویی با فتنه گری های رژیم ایران باید با قاطعیت بیشتری انجام گیرد.

رایزنی بین اسرائیل و ایالات متحده درباره امور امنیتی منطقه به طور مداوم جریان دارد، ولی این بار دیدار روسای امنیت ملی دو کشور، تنها پیرامون خطراتی دور می زد که به خاطر عملیات تعرضی از جانب حکومت ایران، ثبات منطقه را به خطر انداخته و اسرائیل و نیروهای آمریکایی در منطقه و همچنین متحدان آن کشور را به خطر انداخته است.

در بیانیه مشترکی که در پایان دیدار مشاوران امنیت ملی اسرائیل و ایالات متحده در کاخ سفید، انتشار یافت تاکید شده که دو کشور قصد دارند برای رویارویی با عملیات آشوبگرانه حکومت ایران و برهم زدن ثبات منطقه توسط آن رژیم و همچنین ردیابی و رصد کردن این گونه عملیات تعرضی، همآهنگی و همکاری بیشتری به عمل آورند.

در این بیانیه گفته شده که به دنبال رایزنی های انجام شده و در چارچوب تصمیم برای پیگیری نزدیک تر فعالیت های خرابکارانه رژیم ایران در منطقه، چند کارگرهِ مشترک برپا خواهد شد که در اموری مانند رصد کردن فضای مجازی، امنیت ارتباطات و مقابله با تهدیدهای رژیم ایران در این زمینه ها برپا سازند.

همچنین مقرر شد که برای خنثی کردن توطئه های رژیم ایران در همه این زمینه ها، مسؤولیت هایی به عهدۀ این کارگروه ها محول گردد.

به گزارش رسانه های آمریکایی، رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در دیدار با همتای اسرائیلی خود همچنین گفت که اسرائیل و کشورهای عرب منطقه، در رویارویی با توطئه گری رژیم ایران منافع مشترکی دارند که زمینه ساز همکاری های گسترده بین طرفین می باشد و می توان یک ائتلاف مهم منطقه ای برای رویارویی با رژیم ایران و خنثی کردن توطئه های آن به وجود آورد.

در طرف گفتند که یکی از هدف های مشترک اسرائیل و ایالات متحده، ایجاد یک خاورمیانه امن و آرام، و خنثی کردن توطئه های رژیم ایران می باشد.

آگاهی سیاسی می گویند که مطالب اعلام شده از جانب ایالات متحده و اسرائیل علیه رژیم ایران، در لحن کلام خود بی سابقه می باشد.

در این دیدار، مشاور امنیت ملی ایالات متحده یک بار دیگر به همتای اسرائیلی خود گفت که دولت واشنگتن خود را قاطعانه نسبت به تامین امنیت اسرائیل متعهد می داند.

در یک گزارش دیگر گفته شده که ایالات متحده، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و همچنین عربستان سعودی را تشویق می کند به امضای پیمان عدم تعرض با اسرائیل، روی آورند. برخی امیرنشین، در ماه های اخیر روابط نزدیک خود با اسرائیل را علنی تر ساخته اند.