مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ:تحریم چندان دیگری علیه حکومت اسلامی ایران باقی نمانده

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی پرزیدنت  ترامپ می گوید ایالات متحده گزینه چندان دیگری برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران ندارد.

اوبراین در ارتباط با  واکنش آمریکا به دخالت ایران و روسیه در انتخابات ایالات متحده گفت:‌ “یکی از مشکلات ما با ایران و روسیه این است که در حال حاضر به قدری دو کشور را تحریم کرده ایم که کار چندانی نمانده که انجام دهیم.”

او در ادامه افزود:  به رغم این موضوع، آمریکا “در پی اقدامات بازدارنده بیشتر علیه این دو کشور و همین طور چین است.”

پیشتر نیز وزارت خارجه ایالات متحده با انتشار بیانیه ای گفته بود که  این کشور دخالت خارجی در انتخاباتش را تحمل نمی‌کند.

در این بیانیه آمده است : «تمام دولت آمریکا در حال بهره‌گیری از کلیه ابزارهای ممکن برای هدف قراردادن کسانی است که قصد داشته باشند در روند دموکراتیک ما دخالت کنند».

در همین رابطه ، وزارت خارجه آمریکا  اعلام کرد چندین عامل سایبری را به دلیل ارتباطات آنها با سپاه پاسداران، به فهرست اشخاص تحت نظر و پایگاه‌ داده‌های دولت افزوده است.

مایک پمپئو نیز گفته بود که رژیم ایران مدت‌های طولانی است که از ماشین تبلیغاتی خود برای دروغ گفتن به مردم ایران و نفرت‌پراکنی علیه آمریکا استفاده کرده است. اکنون ایران برخی از همان شیوه‌های تبلیغاتی و زیرساخت‌های رسانه‌ای را برای تضعیف انتخابات در ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌دهد.

در پی اعلام نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر تلاش ایران و روسیه در فضای مجازی برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات آمریکا، وزارت خزانه‌داری این کشور علیه سپاه پاسداران و نیروی قدس این نهاد و نیز شرکت «‌بیان رسانه گستر» و  دو نهاد  «اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی»  و «اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی» به عنوان نهادهای وابسته به نیروی قدس تحریم‌های جدیدی اعمال کرد.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده نیز در ارتباط با اقدام سایبری حکومت اسلامی ایران علیه آمریکا گفت: «دولت متعهد است که صحت نظام انتخاباتی ایالات متحده را تضمین کند و به تلاش‌های خود برای مقابله با هر عامل خارجی که انتخابات ما را تهدید کند ادامه خواهد داد».