مشاور امور نظامی خامنه ای، رحیم صفوی: «امیدواریم که تا رفتن ترامپ جنگی رخ ندهد»

khamenei

پیام توییتری کوتاهی که امروز (یکشنبه) در حساب توییتری سپاهی یحیی رحیم صفوی انتشار یافت، یک بار دیگر نشان می دهد که علیرغم همه تهدیدهای جنگی فرماندهان سپاه پاسداران علیه ایالات متحده، رژیم بسیار احتیاط می کند که وقوع یک اشتباه کوچک، موجب شعله ور گردیدن یک جنگ بزرگ در منطقه نشود.

در همان حال که فرماندهان سپاه و حتی چهره های اصلی رژیم مانند آخوند ابراهیم رئیسی، در سخنان روزهای اخیر، با دادن شعارهای آتشین تهدید کردند که به آمریکا شدیدا آسیب خواهند رساند و ترامپ را حتی در خانه خودش ترور خواهند کرد، حکومت ترجیح می دهد که به این شعارها بسنده کند و به عملی دست نزدند که متلاشی شدن حکومت را در پی داشته باشد.

سپاهی رحیم صفوی، که در گذشته فرمانده ستاد کل سپاه پاسداران بوده، و اکنون چندین سال است که به عنوان مشاور عالی خامنه ای در امور نظامی خدمت می کند، در پیام توییتری خود نوشت: «امیدواریم تا زمانی که دولت خبیث ترامپ برود، اتفاقی نیفتد.» او نوشت: «آنطور که فرماندهان ما می دانند، انتقام حاج قاسم به قوت خودش باقی می ماند».

این پیام از جانب یک سپاهی به سپاهیان دیگر، نشان می دهد که در بیت رهبری نیز این نگرانی وجود دارد که عوامل خودسر، خواه در سپاه و یا نیروهای مزدور رژیم در عراق، ممکن است به اقدامات تحریک آمیزی دست بزنند که در این دو هفتۀ باقی مانده تا پایان دوران پرزیدنت ترامپ، تعرض گسترده ای به نیروهای آمریکایی در عراق یا اماکن دیگر رخ ندهد.

سپاهی رحیم صفوی، برای آن که مبادا به بی اعتنایی نسبت به هلاکت قاسم سلیمانی متهم گردد، در بخشی از پیام کوتاه توییتری خود نوشت: «من عکس بزرگ از سردار سلیمانی را در دفتر خود زده ام و هر روز با او سلام علیکی می کنم».

در همین رابطه، آقای هِمِن سیدی در بریتانیا، در گفتگویی که با رادیو پیام اسرائیل داشت، ارزیابی کرد که خطر بروز جنگ بین ایران و آمریکا بسیار جدی است. او گفت که از یک سو ایالات متحده هیچ گرایشی به آغاز جنگ ندارد و سران حکومت اسلامی ایران نیز مایل به وقوع یک درگیری گسترده نظامی نیستند. ولی در همان حال، ممکن است رویداد پیش بینی نشده ای به وقوع بپیوندد که آتش جنگ را شعله ور سازد. او گفت که هم ایران و هم ایالات متحده از تدارکات و امکانات لازم، برای پرداختن به چنین جنگی برخوردار هستند.

متن کامل این گفتگو در اختیار شماست