مشاور حسن روحانی: اگر چیزی بیش از برجام می‌خواهند، باید چیزهایی بیش از برجام بدهند، آن‌هم با تضمین بین‌المللی

حسام‌الدین آشنا از چهره های تندرو و سپاهی سابق و مشاور فعلی حسن روحانی

حسام‌الدین آشنا، از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران و مشاور کنونی حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی رژیم، درباره مذاکره ایران و آمریکا در توئیتر نوشت که «اگر چیزی بیش از برجام می‌خواهند باید چیزهایی بیش از برجام بدهند؛ آن‌هم با تضمین بین‌المللی.»

این موضع‌گیری مشاور روحانی یک روز پس از آن است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به شبکۀ تلویزیونی ان.بی.سی گفت «من فکر می‌کنم که ایرانی‌ها دلشان می‌خواهد مذاکره کنند و فکر می‌کنم که می‌خواهند به توافقی برسند».

ترامپ ادامه داد: «فکر نمی‌کنم ایرانی‌ها از وضعیت کنونی خودشان خوش‌شان بیاید، اقتصاد آنها کاملاً از پا افتاده است.»

همچنین مایک پومپئو وزیر امورخارجه آمریکا گفته از آمادگی این کشور برای گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط با ایران خبر داده است.

اما علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن گفته: «جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد و تجربه‌ی تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارچوب برجام را به‌هیچ‌وجه تکرار نخواهد کرد زیرا هیچ ملت آزاده و عاقلی، مذاکره تحت فشار را نمی‌پذیرد.»

همچنین روز دوشنبه پرزیدنت ترامپ فرمان تحریم و توقیف دارای های علی خامنه ای را صادر نمود و همزمان استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا خبر داد که جاد ظریف و چند تن از فرماندهان سپاه پاسداران در ایست تحریم های ایالات متحده قرار می گیرند.

سال گذشته دونالد ترامپ با اعلام خروج آمریکا از برجام گفت که واشینگتن به دنبال یک «توافق بهتر» با ایران است.

این در حالی است که دیگر کشورهای امضاکننده برجام، اعلام کرده‌اند که به این توافق همچنان پایبند هستند.

2 دیدگاه‌

  1. شتر در خواب بیند پنبه دانه … آقای تروریست دونالد با حسین اوباما فرق می کند، گذشت زمانی که با هواپیما براتون پول می آمد که خرج تروریسم بکنید. بزودی در دادگاه محاکمه خواهی شد.

  2. رژیم تروریست واشنگتن حتی نسبت به ادعا های خودش هم صداقت ندارد. اگر داشت، فرزندان و وابستگان بعضی مقامات راکه خودشان اعلام کرده اند درآمریکا به سرمی برندوبه قول معروف هم ازکیسه می خورند وهم ازآخور را از آمریکا اخراج می نمودواموال شان رامصادره یامسدود می کرد.

Comments are closed.