مشاور حسن روحانی خطاب به آمریکا:کسی که جان رهبرانش را دوست دارد با جان مسافران ما بازی نمی‌کند

حسام‌الدین آشنا، مشاور حسن روحانی و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری حکومت، رهبران آمریکا را تهدید به مرگ کرد.

این تهدید مشاور روحانی ، در پی ادعای حکومت ایران است که گفته است:  جت اف-۱۵ آمریکایی هواپیمای ماهان را تهدید کرده است.

اما ارتش ایالات متحده با تایید  رویارویی یکی از جنگنده‌های آن با هواپیمای ماهان در آسمان سوریه، اعلام کرده که  این عمل را برای اطمینان یافتن از امنیت نیروهای خود انجام داده است.

حسام الدین آشنا در گذشته نیز سوابق اطلاعاتی و امنیتی دارد و پیش از مسئولیت در دولت روحانی در دوران وزارت پدرزنش، قربانعلی دری نجف آبادی، “معاون ویژه” وزارت اطلاعات بوده است.

آشنا گفت: “کسی که جان رهبرانش را دوست دارد با جان مسافران ما بازی نمی‌کند.”

او پیشتر نیز در توئیتی از “حکم اعدام” برای مقابله با مثل با “قاتل” قاسم سلیمانی سخن گفته بود.

اگر چه لحن ویژه و تهدید آمیز رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک دولت روحانی،  در توییتر برای کاربران فارسی‌زبان شناخته‌شده است،اما او  پیش از این هم توییت‌های تهدیدآمیز دیگری منتشر کرده است.

از جمله این تهدیدات خطاب به معترضان آبان ۹۸ بود  که آنان  را به مرگ و اعدام تهدید کرد.

او در توئیت خود خطاب به مردم معترض ایران  نوشت: “خیال کردند عملیات فروغ جاودان ۲ را کلید زده‌اند ولی حالا به خوبی فهمیدند که در واقع عملیات مرصاد ۲ کلید خورده‌ است.”

حسام‌الدین آشنا از ملایان شیعه بوده اما مدتی است با لباس آنها دیده نمی‌شود.او از افراد امین و محرم دار حکومت است،  تا جایی که دری نجف آبادی در خاطراتش این معاونت را “صندوق‌خانه یا محرم‌خانه نظام” خوانده است.