مشاور خامنه ای در امور نظامی میگوید:اگر سوریه برای مقابله با آمریکا کمک بخواهد ما آماده ایم

حسین دهقان مشاور رهبر جمهوری اسلامی در امور نظامی می گوید اگر سوریه برای مقابله با آمریکا در خاک خود کمک بخواهد جمهوری اسلامی از این کشور حمایت نظامی خواهد کرد.

حسین دهقان این موضوع را در گفتگو با شبکه راشاتودی بیان کرده و افزوده که آمریکا از آن روی که دولت بشار اسد وارد خاک سوریه نشده باید از این کشور خارج شود.

وی  که در دولت اول حسن روحانی سمت وزیر دفاع را برعهده داشت با صراحت گفته است که اگر دولت سوریه و مردم سوریه بخواهند با آمریکا در شرق فرات مقابله کنند و اگر کمک از ایران بخواهند ایران آمادگی آن را دارد که در این مقابله از سوریه حمایت نظامی کند.

این یکی از آشکارترین موضع‌گیری‌های یک مقام ایرانی در برابر  حضور نیروهای آمریکایی در سوریه است که به دنبال افزایش تنش میان تهران و واشنگتن با خروج ایالات متحده از توافق هسته ای و افزایش فشارهای  این کشور به ایران اعلام می شود.

وزیر پیشین دفاع ایران در حالی این موضوع را بیان کرده که مقام‌های جمهوری اسلامی از آغاز جنگ داخلی در سوریه از این کشور حمایت کرده و صدها نفر را برای شرکت در این جنگ به نفع دولت اسد به سوریه اعزام کردند.

با این حال آنها هرگز به طور رسمی این موضوع را نپذیرفتند ضمن انکار مداوم حضور نظامی خود در سوریه می گویند در این کشور حضور مستشاری دارند حضور نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در سوریه با مخالفت آمریکا و اسرائیل روبرو شده و این کشورها خواستار فشار روسیه بر تهران برای خروج نیروهای ایرانی شدند.

ارتش اسرائیل در ۱۸ ماه گذشته بیش از ۲۰۰ بار به اهدافی در خاک سوریه حمله کرده است که بیشتر آنها متعلق به جمهوری اسلامی و نیروهای تحت حمایت تهران است.

مقام‌های اسرائیلی انجام ۲۰۰ حمله نظامی به اهدافی در خاک سوریه را مورد تایید قرار دادند.

یک دیدگاه

  1. اسرائیل نباید دست روی دست بگذارد افراد معتاد شیشه ای چون حسین دهقان سرزمین سوریه آباد را باا آنهمه مردم سرزنده را تبدیل به سرزمین جغدها بکند اسرائیل باید ترکیه متحد رژیم را که به کردهای سوریه در عفرین حمله میکرد را خطاب و عتاب قرار دهد که این بود آنهمه دلاوری که میخواستی جلوی روسها و ایرانیها نشان بدی محض رضای خدا یک گلوله هم به اونطرف یعنی سمت اربابهایش یعنی روسیه و ایران یه تیر هن ننداخت و تتند تند نیروهایش را برای ایکه جلوی آوارگان بدبخت دلاوریکنند و بگیرند حواله مرز کرد.

Comments are closed.