مشاور روحانی ادعا کرد که او نگفته است ایران اوج ابتلا به کورونا را پشت سر گذاشته، بلکه گفته نتایج امیدوار کننده است

حسن روحانی از بیم مبتلا شدن به کورونا جلسات خود را از طریق اسکایپ انجام می دهد

ساعاتی پس از آنکه رسانه های خبری اعلام کردند که حسن روحانی ادعا کرده ایران مرحله بحرانی و غیر قابل کنترل گسترش ویروس کورونا را پشت سر گذاشته است، مشاور وی حسام آشنا در سخنانی ادعا کرد که این سخنان تحریف شده و روحانی چنین ارزیابی را ارائه نکرده است. از تکذیب حسم الدین آشنا چنین بر می آید که وی این گونه ارزیابی را غیر واقعی می داند و بر این گمان است که ایران هنوز با مصیبت های بزرگتری روبرو می باشد.

روحانی پیش از ظهر امروز گفته بود که ایران مرحله اوج شیوع بیماری و غیر قابل کنترل بودن گسترش ویروس پشت سر گذاشته و کنترل آن را به دست می گیرد، ولی حسام الدین آشنا در رد این ارزیابی و غیرواقعی بودن آن  گفت:«ایران به هیچ عنوان از مرحله پیک این ویروس عبور نکرده است. او ادعا کرده گفت: «رسانه های ضد انقلاب سخنان حسن روحانی را تحریف کرده اند».

مشاور روحانی در حالی چنین ادعایی مطرح ساخت که متن اظهارات روحانی در همه سامانه های خبر رسانی حکومتی نیز انتشار یافته بود.

رسانه های رژیم امروز (دوشنبه) به نقل از حسن روحانی گزارش دادند که ایران از مرحله غیر قابل کنترل روند گسترش کورونا عبور کرده است.

حسن روحانی همچنین  در توضیح سخنان امروز خود ادعا کرده و گفته بود: «آمار و ارقام روند مبارزه با بیماری کورونا امیدوار کننده است».

خبرگزاری حکومتی ایسنا با انتشار گزارش اصلاحی، این سخنان حسن روحانی را تحریف شده دانسته و آنرا به رسانه های خارج از ایران نسبت داده است.

روحانی ماه گذشته گفته بود که ویروس کورونا امر مهمی نیست و دستور داده بود که زندگی در ایران به حال عادی بازگردد و همه نهادهای دولتی و غیردولتی به کار خود ادامه دهد و هیچ گونه محدودیتی برای آمد و شد مردم برقرار نشود.

روحانی در سخنان دیگر خود نیز کورونا را یک رویداد کم اهمیت خوانده و سه هفته پیش در تماس تلفنی با پرزیدنت پوتین رئیس جمهوری روسیه، از جمله به او گفته بود که جای نگرانی نیست و ایران توانسته است به طور کامل ویروس کورونا و گسترش آن را مهار کند