مصباح یزدی شدت گیری های سرکوب مردم توسط حکومت را نکوهش کرد

آخوند مصباح یزدی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی خمینی، در سخنانی گفت: تقسیم افراد به ضدانقلاب یا کاملا انقلابی نادرست است

یک آخوند ارشد حکومتی اعتراف می کند که اکثریت مردم ایران طرفدار رژیم نیستند و تنها ده میلیون نفر از آن پشتیبانی می کنند.

آخوند مصباح یزدی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی خمینی، در سخنانی گفت: تقسیم افراد به ضدانقلاب یا کاملا انقلابی نادرست است. وی در توضیح دیدگاه خود افزود: « ما در کشوری ۸۰ میلیونی زندگی می‌کنیم که ۱۰ میلیون نفر انقلابی داریم؛ اگر بخواهیم با آنها ارتباط برقرار کنیم، باید چه کنیم؟»

مصباح یزدی افزود: «توقع اینکه همه افراد هم‌فکر باشند، به‌جا نیست؛ چرا که سبب انشعاب می‌شود؛ در حالی‌که باید سعی کنیم افراد برجسته از گروه‌های مختلف دور هم جمع شوند و تبادل نظر کنند».

آگاهان این سخنان یکی از قدیمی ترین آخوندهای حکومتی را نوعی انتقاد آشکار از شدت سرکوبگری های رژیم تلقی می کنند.

آخوند مصباح یزدی در ادامه سخنان خود گفت: «باید در برخورد با کسانی که با ما همسو نیستند افراط نکنیم تا خود همین امر موجب دشمنی و اختلاف نشود!».

مصباح یزدی به عنوان یکی از تندروترین آخوندهای حکومتی شهرت دارد.

5 دیدگاه‌

  1. این آخوند خودش یکی از افرادی است که همیشه مردم را تشویق به ترور و خشونت کرده است , برای مردم هیچ ارزشی قائل نیست ( یادتان میاید که میگفت مگر مردم چه کاره اند؟ که بخواهند تصمیم گیری کنند ؟ ) و بسیاری از قضات را خودش تربیت کرده است .

    حالا که اوضاع را وخیم دیده سعی میکند راه فراری برای خودش باز کند.

  2. این آخوند اولین بار که دید حدود صد و هشتاد شهر ایران به تظاهرات بلند شدند ترس و هراس گرفته و سرنگونی رژیم و آخوند کشی را تجسم کرد، حالا با ملایمت میخواهد به رژیم بگوید یه جوری رفتار کنند که دیگران اکثریت کینه روز مبادا را بدل نگیرند، خلاصه از ترس این فرمایش را کرده نه برای اصل نیکی و ملااطفت و حقوق دیگران.

  3. عجب!!باور کردنی نیست که یک آخوند روضه خون از سرکوب مردم گله کند! احتمالا با کمبود دلار مواجهه شده وگر نه سرکوب بخشی از ماندگاری حکومتی است که چهل سال ملتی را گروگان گرفته وایران آباد را به ویرانه تبدیل کرد..جناب ملا اگرسرکوب نبود گور خواب وکارتن خواب تبود ماشین خواب وحاشیه نشین نبود..

Comments are closed.